Karakter Eğitimi

“ANNE/BABA OLUNCA ANLADIM” YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI!

Karakter eğitimimizin bu ayki konusu olan "Ailem" kapsamında düzenlediğimiz “Anne/baba olunca anladım” adlı yarışmanın sonuçları belli oldu. Bunun için katılan ailelere şükranlarımızı sunuyoruz. Her biri birbirinden duygu yüklü, okuyana anne-babalığın tarifsiz ikliminde dolaştıran mektuplardan birinciyi belirlemek hiç kolay olmadı. Hepsi iyi, hepsi güzel olan mektuplardan en iyiyi, en güzeli seçmekte zorlanan komisyon üyelerince birinciliği kızı Zeynep’e yazdığı mektup ile Muradiye TANTA, Eymen’e yazdığı mektup ile Murat KÜÇÜKKAYNAR seçildi.

Devamını oku...

NADİDE BİR ETKİNLİK

Karakter Eğitimimizin bu ayki konusu olan Dostluk-Kardeşlik kapsamında Nadide öğrencilerimiz “Askıda Sürpriz” kampanyasında biriktirdikleri çikolatalarını Gölcük Eyüp Sultan İmam-Hatip Proje Ortaokulu’ndaki kardeşlerine ikram ettiler. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) döneminde Mekke’den Medine’ye hicret eden Muhacir ile Ensar’ın buluşmasını andıran kardeşlik buluşması oldukça anlamlı ve güzel geçti.

Devamını oku...

POWERPOINT YARIŞMASI

Karakter eğitimi "Sevgi-Saygı" teması çerçevesinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 5. ve 6. sınıflara yönelik düzenlediği "Toplumda Nasıl Davranmalıyım?" konulu Powerpoint yarışmasında  1. Zeynep İpek ALKAN, 2. Zeynep ERTOK, 3. Afra Meryem AÇIKGÖZ ve 4. Mansiyon ödülü ile Salih Ensar DOĞAN oldu. Dereceye giren öğrencilerimiz okulumuz tarafından ödüllendirildi. Yarışmaya katılan 24 öğrencimize teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

NADİDE ÖĞRENCİLERİMİZ POSTANE'DE

Anasınıfı öğrencilerimiz karakter eğitimi "Sorumluluk" konulu etkinlikte sürpriz bir gezi düzenlediler. "Bak postacı geliyor selam veriyor..." şarkısıyla servislere binen öğrencilerimiz ilk kez PTT gezisi yapmanın heyecanı yaşadılar. Posta hizmetinin unutulduğu günümüzde bu etkinliği canlandırmak adına ziyaretimizi gerçekleştirdik. Nadide öğrencilerimiz, "Mektup nasıl atılır, pul neden zarfa yapıştırılır, adres bilgileri neden önemlidir?" gibi bilgileri en yetkili ağızdan öğrendiler.

Devamını oku...

"ECDADA MEKTUP" YARIŞMASI

Karakter eğitimi "Sevgi-Saygı" teması çerçevesinde Sosyal Bilgiler zümresinin 7. sınıflara yönelik düzenlediği "Ecdada Mektup" yarışmasının sonuçları belli oldu.

1. Berk Talha PALA, 2. Ömer Ekrem ERTUNÇ, 3. Nur ULUDÜZ.

Dereceye giren öğrencilerimiz okulumuz tarafından ödüllendirildi. yarışmaya katılarak ecdadımıza olan sevgi ve hürmet duygularını dile getiren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

ÇOCUKLARDA SAYGI EĞİTİMİ

ÇOCUKLARDA SAYGI EĞİTİMİ

Saygı, insanın taşıması gereken temel özelliklerden birisidir. Saygı, insanın kendi kişiliği ile başkalarının kişiliğinin arasındaki sınırı bilip o sınırı aşmaması, kendi aleyhine dahi olsa başkasının hakkına, hukukuna özen göstermesidir. Her anne baba çocuklarının etrafa ve kendilerine karşı saygılı olmasını ister. Ancak saygının sınırının ne olduğu; kimlere, nereye kadar saygı gösterilmesi gerektiği konusunda bazı soru işaretleri olabilir.

Devamını oku...

DİLİN AFETLERİ

Karakter Eğitiminin bu ayki dönem konusu "Sevgi-Saygı" etkinlikleri kapsamında 3. ve 4. sınıflarımız ile dilin afetlerini öğrendik. Önceden öğrenciler gıybet etmenin,  yalan söylemenin, kötü söz ve argo kelimler kullanmanın yanlışları hakkında araştırma yaptılar. Daha sonra gruplara ayırdığımız öğrencilerimiz değer eğitimi derslerinde sunumlarını gerçekleştirdiler.

Devamını oku...

SEVGİ-SAYGI KONULU RESİM YAPIYORUM

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir. (MEVLANA) Sevgi Allah'ın insanlar için yarattığı, nefsin hem dünyada hem ahirette en çok hoşuna gidecek nimetlerden biridir. Sevgiyi arayan ve bunu en güzel şekliyle yaşamak isteyen her insanın, saygının önemini de kavraması gerekir. 

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler