Karakter Eğitimi

NADİDE YAZARLAR…

Bu ay ki karakter eğitimi konu başlığımız “Özgüven”. 2. sınıf öğrencilerimiz  bu kapsamda “Nadide Yazarlar” oldular. Kendi kitaplarını yazan sevgili öğrencilerimiz, birbirinden güzel hikayelerle hayal dünyalarını bizlerle paylaştılar. Farklı kitap tasarımları, güzel sunumları ile dikkat çeken nadide yazarlarımızla gurur duyuyoruz.

Devamını oku...

GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Nadide İlkokulu 4.sınıf öğrencileri ile bilimin kapılarını aralıyoruz. Öğrencilerimiz Karakter eğitimi Özgüven ayında hem zihinlerini hem de özgüvenlerini konuşturdu. Her bir öğrencimiz birbirinden güzel ve kullanışlı icatlarını tasarlayarak, okul arkadaşlarına sunumlarını gerçekleştirdi. Aynı zamanda da icatlarını bir sergi ortamında sunma imkânı sağladılar.

Devamını oku...

NAMAZ BİLİNCİ

Karakter Eğitimi “Özgüven” ayı etkinlikleri çerçevesinde 6. sınıf öğrencilerimizle “Namaz Bilinci”  konulu öğrenci panelimizi gerçekleştirdik. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Recep ÖZ’ün modaretörlüğündeki panelde “Bir Tevhid Eylemi Namaz, “Namazın Anlamı” ve “Cemaatle Namazın Toplumsal Faydaları” başlıklı konular ele alındı. Sınıf Elemelerini arkadaşlarının verdikleri oylar ile geçen panelistlerimiz, etkinlik esnasında oldukça heyecanlı anlar geçirdiler.

Devamını oku...

BU GÜN LİDER BENİM

Karakter Eğitimi konumuz "Özgüven" olunca ilk aklımıza gelen çocuklarımızın liderlik yeteneklerini ön plana çıkararak öz güvenlerini arttırmak oldu. Öyle bir pelerin hazırladık ki sanki sihirliydi. Pelerini takan değişti. Yardımsever, sorumluluk sahibi oluverdi. Ciddi bir görev yüklenmişçesine hareket etti.

Devamını oku...

ŞİİRİMİ OKUYORUM

Ne güzeldir duyguları ifade edebilmek. Çocuklarımıza tüm güzel duygularını, kırgınlıklarını, sevinçlerini, coşkularını anlatma fırsatı vermek için çaba sarf etmekteyiz. Bunun en güzel yöntemi de şiir okumaktır. Şiirlerle istenilen tüm duygu ve düşünceler söylenebilir. Karakter eğitimi etkinliğimiz olan "şiirimi okuyorum" başlığından yola çıkarak, istedik ki mini mini birlerimiz şimdiden şiir okuyabilme sanatına ilgi duysun.

Devamını oku...

SÖYLEŞİ GÜNLÜĞÜ

Karakter eğitiminin bu ay ki konusu olan "Özgüven" teması çerçevesinde "Rehberlik ve Sosyal Bilgiler" zümrelerinin 8.sınıflara yönelik olarak gerçekleştirdiği "Söyleşi Günlüğü" etkinliği ile öğrencilerimiz Kocaeli bölgesinde mesleğinde isim yapmış yetkin kişilerle söyleşiler yaptılar. Sonrasında yaptıkları bu söyleşileri danışmanlık saatimizde diğer arkadaşlarıyla paylaştılar. Oldukça keyifli geçen etkinliğin sonunda bu çalışmanın kendilerine neler kazandırdıkları ile ilgili fikirlerini beyan ettiler.

Devamını oku...

KENDİMDE SEVDİKLERİM...

Başiskele Anasınıfı öğrencileri bu ay ki karakter eğitimi konumuz olan "Özgüven’’ etkinliklerine devam ediyor. Öğrencilerimiz aileleri ile birlikte evde hazırladıkları pankartlar ve afişlerle kendilerinde sevdikleri en güzel kazanım, hobi ve aktiviteleri sınıf arkadaşlarına sundular. Sunum sonrasında okul içinde hazırlanan "Kendimde Sevdiklerim" panosunda hazırladıkları etkinlikler sergilendi.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler