Karakter Eğitimi

DOSTLUK DUVARI

4. sınıf öğrencilerimiz karakter eğitiminin önerdiği videoyu merakla izlediler. Film sonrası  sohbet ettiler. Çok güzel bir film olduğundan, karşılıksız sevmenin insana verdiği mutluluktan bahsettiler. Sonra hep birlikte tahtaya iyi, sevgi dolu bir arkadaş olmak için ne gibi özelliklerimiz olması gerektiğini yazdık. Öğrencilerimize bingo kağıtlarını dağıttık. Tahtadaki özelliklerden kendilerine göre 5 tanesini kağıtlara yazdılar.

Devamını oku...

İYİLİK KARDEŞİM

Karakter eğitimi kapsamında öğrencilerimizin komşuluk, kardeşlik, paylaşma ve hediyeleşme duygularının gelişimine katkıda bulunmak adına, anasınıfı öğrencilerimizle güzel bir etkinliğe daha imza attık. Daha önceden kura ile belirlediğimiz kardeşlerine hediyelerini takdim ederek, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

İNSANİ DEĞERLERİMİZDEN SEVGİ SAYGI

Küçücük yüreklere kocaman sevgiler sığmaz mı sanıyorsunuz? Hem de öyle bir sığar ki. Üstelik karşılıksız, saf ve temiz..

Okulda parkur hazırladık. El ele tutuşarak parkuru geçtik. Sevgiyi göstermenin yolları farklıdır dedik ve miniklerimize sorduk. "Sevgini nasıl gösterirsin?" Kimi sarılarak, kimi tokalaşarak, kimi de elini kalbine koyarak gösterdi. Ama en önemlisi hepsi de gülerek yaptı bu sevgi gösterme yöntemini..

Devamını oku...

ECDADA MEKTUP

Karakter eğitimi kapsamında yeni konu başlığımız "Sevgi-Saygı" teması ile alakalı olarak Sosyal Bilgiler zümresi tarafından 7.sınıf öğrencilerimize yönelik ‘Ecdada Mektup’ yarışması düzenlenecektir. Öğrencilerimizden tarihimizde yer edinmiş önemli bir karaktere mektup yazması istenmektedir.

Katılım şartları:
-    Mektup için A-4 boyutunda kağıt kullanılmalı,
-    En az 1 sayfa, en fazla 2 sayfa olmalı,
-    Microsoft Word’da Times New Roman yazı karakterinde,
-    12 punto ile yazılmalıdır.

Devamını oku...

ASKIDA SÜRPRİZ

Karakter eğitimi çalışmalarımızda yeni değerimiz “sevgi-saygı”. Sevgi ile ilgili gündemi okul yaşantısının her alanında diri tutmayı, yardımlaşma ve kardeşlik bilinçlerini harekete geçirmeyi amaçladığımız, gelenekselleşen “askıda sürpriz” etkinliği ile öğrencilerimiz kardeşleri için çikolata biriktiriyor.

Devamını oku...

ÇOCUKLAR İÇİN BEŞ SEVGİ DİLİ

Değerli Velilerimiz;
Sizlerin değerli katkılarıyla desteklemeye devam ettiğimiz Karakter Eğitimi tüm okullarımızda etkin bir şekilde uygulanmaya devam etmektedir. Karakter eğitimi kapsamında ele alacağımız ikinci konu başlığımız ‘Sevgi ve Saygı’dır. Bu amaç ile hazırladığımız yazımızın faydalı olması dileği ile…

Devamını oku...

ÇEVRE POLİSİ

Nadide okulumuzda çevre polisleri iş başında. Kurumumuz 4. sınıf öğretmenleri ve uygulamalı dersler zümresinin üstlenmiş olduğu proje takdire şayan bir çalışma oldu. İlk okul 4. Sınıf öğrencilerinin severek yaptıkları çalışmalardan birisi de “Çevre Polisi” etkinliği idi. Öğrenciler “TEMİZLİK İMANDANDIR” hadisinden yola çıkarak temiz bir sınıf, temiz bir okul için el ele verdiler. Nadide öğrencilerimizi sorumlu davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

SORUMLULUK KUMBARASI

Bu ayki karakter eğitimi konumuz sorumluluktu. Sorumluluk konusu çerçevesinde 4.sınıf zümresi olarak "Sorumluluk Kumbarası" adlı etkinliğimizi yaptık. Bu etkinliğimiz için bazı davranış kuralları belirledik. Bunlardan  bazıları: Sınıf içinde izin alarak konuşur, sınıfta öğretmenini sessizce dinler, sınıfını ve çevresini temiz tutar, ödevlerini tertipli ve zamanında yapar, arkadaşlarıyla iyi geçinir , arkadaşlarına karşı saygılı davranır ve kibar konuşur vb. davranışlardır.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler