İlköğretim

İlkokul ve Ortaokul olarak ayrı paylaşımda bulunulacaksa alt kategorilerde, her iki kuruma ait ise bu kategoride paylaşımda bulunulacaktır.

RESİM YARIŞMASINDA KOCAELİ 2.SİYİZ

Outlet Center’ın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlemiş olduğu aile ve mutluluk konulu canlı performans resim yarışması düzenlemiştir. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlik sonrasında öğrenciler, katılım belgelerini karikatürist Muhammed ŞENGÖZ’ ün imzasıyla teslim aldılar. Bu güzel yarışmada Özel Nadide İlkokulu  3. sınıf öğrencimiz  “Dilşad Zeynep ERCİYES” 2. olmuş ve ödül olarak 500 tl’lik hediye çekini almaya layık görülmüştür.

Devamını oku...

LEZZETLİ KESİRLER

Matematiğin en keyifli konularından biridir kesirler. 2.sınıflarımız "Kesirler" konusunu yaparak yaşayarak öğrendiler. Kesir dondurmalarını, kesir pizzalarını, kesir robotlarını yönergelere göre renklendiren öğrencilerimiz eğlenirken öğrenmenin tadına vardı.

Devamını oku...

SINIFLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI TAMAMLANDI

Beden Eğitimi ve Spor zümremizin hazırladığı, öğrencilerin büyük mücadelelerine sahne olan Özel Nadide Sınıflar Arası Futbol Turnuvası tamamlandı. Turnuva süresince futbolun güzel yanları ve heyecanlı anları tüm öğrenci ve öğretmenleri etkiledi. Öğrencilerin kıyasıya mücadelesi izleyenlerden alkış aldı.

Devamını oku...

NADİDE YAZARLAR…

Bu ay ki karakter eğitimi konu başlığımız “Özgüven”. 2. sınıf öğrencilerimiz  bu kapsamda “Nadide Yazarlar” oldular. Kendi kitaplarını yazan sevgili öğrencilerimiz, birbirinden güzel hikayelerle hayal dünyalarını bizlerle paylaştılar. Farklı kitap tasarımları, güzel sunumları ile dikkat çeken nadide yazarlarımızla gurur duyuyoruz.

Devamını oku...

GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Nadide İlkokulu 4.sınıf öğrencileri ile bilimin kapılarını aralıyoruz. Öğrencilerimiz Karakter eğitimi Özgüven ayında hem zihinlerini hem de özgüvenlerini konuşturdu. Her bir öğrencimiz birbirinden güzel ve kullanışlı icatlarını tasarlayarak, okul arkadaşlarına sunumlarını gerçekleştirdi. Aynı zamanda da icatlarını bir sergi ortamında sunma imkânı sağladılar.

Devamını oku...

ACTION IN EUROPE – 2018

Nadide Eğitim Kurumları İngilizce zümresinin vazgeçilmez etkinliklerinden Action in English etkinliği bu yıl 7 ve 8. Sınıf İngilizce severler için Avrupa’da gerçekleştirildi. 9-14 Nisan tarihleri arasında üç ülke üç şehir ziyaretini kapsayan gezimiz her gün için hazırlanan Traveller’s Fun etkinlikleri ile başladı.

Devamını oku...

MUTLULUK SESLERİMİZ GELİYOR MU?

Nadideli 4. sınıf öğrencilerimiz ile havanın da güzel olmasını fırsat bilerek bu yılın bahçe etkinliklerine adım attık. "Ses" konusunu sınıflarında diyapazon ve ksilofon ile tekrarlayan öğrencilerimizden, konuyu pekiştirme amacıyla sesin şiddetini arttıran megafon tasarlamalarını istedik. Bu etkinlik için gerekli olan malzemeler belliydi: Karton, bant, kahkaha ve bolca mutluluk...

Devamını oku...

UÇURTMA ŞENLİĞİ

Öğrencilerimiz baharın gelişini  kendi el emekleri ile yaptıkları  uçurtmalarla karşıladılar. Okulumuzun doğa ile iç içe olan ortamında öğretmenleriyle birlikte  uçurtmalarını uçurarak doyasıya eğlenerek kutladılar.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler