İlköğretim

İlkokul ve Ortaokul olarak ayrı paylaşımda bulunulacaksa alt kategorilerde, her iki kuruma ait ise bu kategoride paylaşımda bulunulacaktır.

DOSTLUK DUVARI

4. sınıf öğrencilerimiz karakter eğitiminin önerdiği videoyu merakla izlediler. Film sonrası  sohbet ettiler. Çok güzel bir film olduğundan, karşılıksız sevmenin insana verdiği mutluluktan bahsettiler. Sonra hep birlikte tahtaya iyi, sevgi dolu bir arkadaş olmak için ne gibi özelliklerimiz olması gerektiğini yazdık. Öğrencilerimize bingo kağıtlarını dağıttık. Tahtadaki özelliklerden kendilerine göre 5 tanesini kağıtlara yazdılar.

Devamını oku...

2.SINIFLARIMIZ MATEMATİK PARKURUNDA

Matematik dersimizi daha eğlenceli hale getirmek ve işlediğimiz konuları tekrar etmek amacıyla matematik parkuru kurduk. 2.sınıf öğrencilerimiz bu parkurları başarılı bir şekilde tamamlayıp hem işlem yaptılar hem de yarışarak öğrendiler.

Devamını oku...

TARİHE NADİDE BİR YOLCULUK

Sosyal Bilgiler dersinde Milli Mücadele konusunu işleyen 4. Sınıf öğrencileriyle "Tarihe Nadide bir yolculuk" gerçekleştirdik. Zamanın tüm şartlarını hissetmeleri, o ruha bürünmeleri ve geçmişleriyle bir kez daha gurur duymaları için okulumuz avlusuna tarih koridoru oluşturduk. Öğrencilerimizin tarihi yaşayıp–yaşattıkları, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını daha yakından tanıdıkları, Milli Mücadele ruhunu yürekten hissettikleri o anlardan kareler…

Devamını oku...

BÜYÜK FİNAL

Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliklerimizden olan “Nadide Gençler Efendimiz(s.a.v)’in İzinde” Siyer Bilgi Yarışması büyük finali gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta activote sistemi ile sınıf elemelerini gerçekleştirdiğimiz yarışmanın büyük finali 6. Sınıflara arası ve 7-8.sınıflar arası olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı. Sınıf elemelerinde finale çıkmaya hak kazanan öğrencilerimiz heyecanlı ve çekişmeli dakikalar geçirdi.

Devamını oku...

MERDİVENİN İKİNCİ BASAMAĞI

Mini mini birler, basamakları yavaş yavaş tırmanıyor. Artık iki basamaklı sayıları yazıyor ve okuyorlar. Bununla da kalmayıp onluk ve birlik olarak basamaklarına ayırıyorlar. Yaptıkları etkinliklerde onlukları birlikleri ayrı ayrı göstererek, öğrendiklerini pekiştirip kalıcı hale getiriyorlar.

Devamını oku...

KELİME AVI

Miniklerimiz avcı oldu. Saklanan kelimeleri bulup yakaladılar. Yakaladıkları her doğru kelimeye koca bir alkış aldılar. Sınıf içinde yapılan kelime avı oyununu gruplar halinde oynadılar. Heyecanla bardakların üzerindeki kelimeleri bulmak için muhteşem çaba sarf ettiler ve çok eğlendiler. Katılım ve başarı görülmeye değerdi..

Devamını oku...

YIKICI DOĞA OLAYLARI

Doğada meydana gelen, can ve mal kaybına neden olan olaylara yıkıcı doğa olayları veya doğal afetler denir. Deprem, volkanik patlamalar, sel, kasırga ve heyelanlar yıkıcı doğa olaylarındandır. Yıkıcı doğa olayları canlı ve cansız varlıkların zarar görmesine neden olabilir. İnsanlar tarafından engellenemez ancak gerekli tedbirler alınarak oluşan hasarı azaltabilir.

Devamını oku...

İNSANİ DEĞERLERİMİZDEN SEVGİ SAYGI

Küçücük yüreklere kocaman sevgiler sığmaz mı sanıyorsunuz? Hem de öyle bir sığar ki. Üstelik karşılıksız, saf ve temiz..

Okulda parkur hazırladık. El ele tutuşarak parkuru geçtik. Sevgiyi göstermenin yolları farklıdır dedik ve miniklerimize sorduk. "Sevgini nasıl gösterirsin?" Kimi sarılarak, kimi tokalaşarak, kimi de elini kalbine koyarak gösterdi. Ama en önemlisi hepsi de gülerek yaptı bu sevgi gösterme yöntemini..

Devamını oku...

VÜCUDUMUZDAKİ SİSTEMLER

6. sınıf Fen Bilimleri ilk ünitesi birbirinden farklı modelleme çalışmasıyla eğlenceli bir şekilde sonlandırıldı. Bu süreçte solunum sistemi modelleme, kemik yapısının incelenmesi, eklemlerin önemi ve kalbimizin odacıklarını inceleyerek daha kalıcı bilgiler edindik. Öğrencilerimiz, destek hareket sisteminde kemiklerimizin yapısını öğrendikten sonra ona sertlik veren ve güçlü kılan besin maddelerini yemelerinin gelişim çağında ne kadar önemli olduğunu fark etti.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler