Özel Nadide İlkokulu

İlkokul içerik paylaşımı

KARIŞIMLARI AYIRIYORUZ

4. sınıf zümresi olarak saf madde ve karışımları öğrendik. Öğrendiklerimizin kalıcı olması için sınıfımıza saf maddeleri getirdik. Öğrencilerimizle birlikte bu saf maddelerden karışımlar elde ettik. Öğrencilerimiz, öğrendikleri karışımları ayırma yöntemlerini bu karışımlar üzerinde uygulayarak, karışımları birbirinden ayırdılar. Bu eğlenceli etkinlikten sonra öğrencilerimiz işlediğimiz konunun günlük yaşantımızdan çok da uzak olmadığını fark ettiler.

Devamını oku...

MİNİK AŞÇILAR İŞ BAŞINDA

"En büyük zenginlik sağlık, her işin başı sağlık, sağlık olsun gerisi boş.." gibi birçok söz duyar ve söyleriz. Sağlığın olması için gereken kurallardan biri de hijyendir. Sağlıklı yaşamak için sağlıklı besin hazırlama konusundan yola çıkarak, sandviç hazırlamaya karar verdik. Bu sandviçleri miniklerimiz hazırlasın istedik. Tüm hijyen kurallarını anlatarak onlara rehber olduk. İstedikleri gibi hazırlıklarını yaptılar. Büyük bir ciddiyetle önlük ve bandanalarını taktılar.

Devamını oku...

2. DÖNEME MERHABA DEDİK

2017-2018 Eğitim-öğretim yılının 2.dönemine Nadide Okulumuz onbeş günlük tatilin ardından tekrar merhaba dedi. Okul heyecanı öğrencilerimizin gözlerinden okunuyordu.

Tüm öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimize yeni dönemin hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Devamını oku...

“ANNE/BABA OLUNCA ANLADIM” YARIŞMAMIZ SONUÇLANDI!

Karakter eğitimimizin bu ayki konusu olan "Ailem" kapsamında düzenlediğimiz “Anne/baba olunca anladım” adlı yarışmanın sonuçları belli oldu. Bunun için katılan ailelere şükranlarımızı sunuyoruz. Her biri birbirinden duygu yüklü, okuyana anne-babalığın tarifsiz ikliminde dolaştıran mektuplardan birinciyi belirlemek hiç kolay olmadı. Hepsi iyi, hepsi güzel olan mektuplardan en iyiyi, en güzeli seçmekte zorlanan komisyon üyelerince birinciliği kızı Zeynep’e yazdığı mektup ile Muradiye TANTA, Eymen’e yazdığı mektup ile Murat KÜÇÜKKAYNAR seçildi.

Devamını oku...

EN DEĞERLİ MEKTUP

Sene başında velilerimizle yaptığımız toplantıda onlardan çocuklarına hitaben yazmalarını istediğimiz mektupları alıp saklamıştık. Çocuklarımız okumaya başlayınca ilk okuyacakları mektup ailelerine ait mektuplar olsun istemiştik. Artık bu mektupları okumanın zamanı geldi. Çocuklarımıza ailelerinden gelen mektupları dağıttık. Büyük bir heyecanla mektupları aldılar. Her biri sırasına gidip, dikkatlice mektuplarını okudular.

Devamını oku...

DURMAK YOK!

1. Dönemin sonuna yaklaştığımız bugünlerde çocuklarımız tatil rehavetine kapılmadan son hız Kur’an’la bulaşmaya devam ediyorlar. Gayretli çalışmaları sonucu Kur’an okumaya geçen öğrencilerimizi ödüllendirirken, tüm Nadide Eğitim Kurumları olarak heyecanlarına da ortak oluyoruz. Bu güzel yolda bir yıldız gibi parlayan çocuklarımızı tebrik ediyor, bir ömür Kur’an’la inşallah diyoruz.

Devamını oku...

ARALIK AYI ONUR YILDIZLARIMIZ

Öğretmenlerinin K12 davranış modülü üzerinde değerlendirme yaptıkları ve sınıfta en fazla puanı toplayan öğrencinin "Onur yıldızı" madalyonu kazanmaya hak kazandı. Şube bazlı yapılan değerlendirmede ise en yüksek puanı alan öğrenciler onur pelerinini giydiler.

Devamını oku...

MY HAPPY SANDWICH

Her zaman yaşayarak öğrenmenin önemine vurgu yapan İngilizce zümresi 4.sınıflar ile “Food / Yiyecek” ünitesini işlerken çeşitli etkinlikler yaparak öğrencilerin konuyu kolaylıkla öğrenmesine yardımcı oldular. “My Happy Sandwich” etkinliğinde öğrencilerimiz sandviçlerini akşamdan hazırlayıp, sunumlarına çalıştılar. Sınıfta ise sandviçlerinde neler olduğunu arkadaşlarına anlattılar. Günün sonunda en eğlenceli yanı sandviçleri yeme zamanı geldiğinde herkes çok mutlu oldu.

Sunumlarını kusursuz hazırlayan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz..

Devamını oku...

HAYDİ NAMAZA…

1.sınıflarımız ile Değer Eğitimi derslerinde abdest almayı öğrendikten sonra, sıra uygulamalı 2 rekât namaz kılmaya geldi. Okulumuzun mescidinde öğrencilerimiz ile saf oluşturduktan sonra Değer Eğitimi öğretmenimizin yönlendirmesi ile 2 rekâtlık namazımızı kıldık. Daha sonra halka oluşturan öğrencilerimiz bütün müslümanlar için, aileleri ve kendileri için dualar ettiler. Son olarak da "Namaz Dinin Direğidir", "Namaz Cennetin anahtarıdır" hadisi şeriflerini tekrar ederek sınıflarına geçtiler.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler