Özel Nadide İlkokulu

İlkokul içerik paylaşımı

DOSTLUK DUVARI

4. sınıf öğrencilerimiz karakter eğitiminin önerdiği videoyu merakla izlediler. Film sonrası  sohbet ettiler. Çok güzel bir film olduğundan, karşılıksız sevmenin insana verdiği mutluluktan bahsettiler. Sonra hep birlikte tahtaya iyi, sevgi dolu bir arkadaş olmak için ne gibi özelliklerimiz olması gerektiğini yazdık. Öğrencilerimize bingo kağıtlarını dağıttık. Tahtadaki özelliklerden kendilerine göre 5 tanesini kağıtlara yazdılar.

Devamını oku...

2.SINIFLARIMIZ MATEMATİK PARKURUNDA

Matematik dersimizi daha eğlenceli hale getirmek ve işlediğimiz konuları tekrar etmek amacıyla matematik parkuru kurduk. 2.sınıf öğrencilerimiz bu parkurları başarılı bir şekilde tamamlayıp hem işlem yaptılar hem de yarışarak öğrendiler.

Devamını oku...

TARİHE NADİDE BİR YOLCULUK

Sosyal Bilgiler dersinde Milli Mücadele konusunu işleyen 4. Sınıf öğrencileriyle "Tarihe Nadide bir yolculuk" gerçekleştirdik. Zamanın tüm şartlarını hissetmeleri, o ruha bürünmeleri ve geçmişleriyle bir kez daha gurur duymaları için okulumuz avlusuna tarih koridoru oluşturduk. Öğrencilerimizin tarihi yaşayıp–yaşattıkları, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını daha yakından tanıdıkları, Milli Mücadele ruhunu yürekten hissettikleri o anlardan kareler…

Devamını oku...

MERDİVENİN İKİNCİ BASAMAĞI

Mini mini birler, basamakları yavaş yavaş tırmanıyor. Artık iki basamaklı sayıları yazıyor ve okuyorlar. Bununla da kalmayıp onluk ve birlik olarak basamaklarına ayırıyorlar. Yaptıkları etkinliklerde onlukları birlikleri ayrı ayrı göstererek, öğrendiklerini pekiştirip kalıcı hale getiriyorlar.

Devamını oku...

KELİME AVI

Miniklerimiz avcı oldu. Saklanan kelimeleri bulup yakaladılar. Yakaladıkları her doğru kelimeye koca bir alkış aldılar. Sınıf içinde yapılan kelime avı oyununu gruplar halinde oynadılar. Heyecanla bardakların üzerindeki kelimeleri bulmak için muhteşem çaba sarf ettiler ve çok eğlendiler. Katılım ve başarı görülmeye değerdi..

Devamını oku...

İNSANİ DEĞERLERİMİZDEN SEVGİ SAYGI

Küçücük yüreklere kocaman sevgiler sığmaz mı sanıyorsunuz? Hem de öyle bir sığar ki. Üstelik karşılıksız, saf ve temiz..

Okulda parkur hazırladık. El ele tutuşarak parkuru geçtik. Sevgiyi göstermenin yolları farklıdır dedik ve miniklerimize sorduk. "Sevgini nasıl gösterirsin?" Kimi sarılarak, kimi tokalaşarak, kimi de elini kalbine koyarak gösterdi. Ama en önemlisi hepsi de gülerek yaptı bu sevgi gösterme yöntemini..

Devamını oku...

FİNAL HEYECANI

Siyer yarışmamızın son etabı olan final günümüzde 4. sınıf öğrencilerimizle coşku içinde bir gün geçirdik.

4. Sınıf finalistleri arasında geçen çekişmeli yarışmamızda kazan 4-C sınıfı olurken, bize renk katan 4-A ve 4-B sınıf öğrencilerine de teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

KASIM AYI ONUR YILDIZLARIMIZ

Öğretmenlerinin K12 davranış modülü üzerinde değerlendirme yaptıkları ve en fazla puanı toplayan öğrencinin “Onur yıldızı” pelerini ile ödüllendirilmesi sağlandı. Onur yıldızı olan öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Devamını oku...

SAĞLIKLI YAŞAM

Çocuklarımızın sağlıklı yaşam ve stratejilerini öğrenip benimsemesi için “Sağlıklı Yaşam" ile ilgili rehberlik saati gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin dikkatini daha fazla çekebilmek için drama çalışması yapılırken, hikaye okuma ve pekiştirici etkinliklerle eğlenirken öğrendiler.  Konu akışında, soru cevaplara yer verilerek olumlu olumsuz durumlar tartışılmıştır.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler