Özel Nadide İlkokulu

İlkokul içerik paylaşımı

SINIFLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI TAMAMLANDI

Beden Eğitimi ve Spor zümremizin hazırladığı, öğrencilerin büyük mücadelelerine sahne olan Özel Nadide Sınıflar Arası Futbol Turnuvası tamamlandı. Turnuva süresince futbolun güzel yanları ve heyecanlı anları tüm öğrenci ve öğretmenleri etkiledi. Öğrencilerin kıyasıya mücadelesi izleyenlerden alkış aldı.

Devamını oku...

NADİDE YAZARLAR…

Bu ay ki karakter eğitimi konu başlığımız “Özgüven”. 2. sınıf öğrencilerimiz  bu kapsamda “Nadide Yazarlar” oldular. Kendi kitaplarını yazan sevgili öğrencilerimiz, birbirinden güzel hikayelerle hayal dünyalarını bizlerle paylaştılar. Farklı kitap tasarımları, güzel sunumları ile dikkat çeken nadide yazarlarımızla gurur duyuyoruz.

Devamını oku...

GELECEĞİN MUCİTLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Nadide İlkokulu 4.sınıf öğrencileri ile bilimin kapılarını aralıyoruz. Öğrencilerimiz Karakter eğitimi Özgüven ayında hem zihinlerini hem de özgüvenlerini konuşturdu. Her bir öğrencimiz birbirinden güzel ve kullanışlı icatlarını tasarlayarak, okul arkadaşlarına sunumlarını gerçekleştirdi. Aynı zamanda da icatlarını bir sergi ortamında sunma imkânı sağladılar.

Devamını oku...

MUTLULUK SESLERİMİZ GELİYOR MU?

Nadideli 4. sınıf öğrencilerimiz ile havanın da güzel olmasını fırsat bilerek bu yılın bahçe etkinliklerine adım attık. "Ses" konusunu sınıflarında diyapazon ve ksilofon ile tekrarlayan öğrencilerimizden, konuyu pekiştirme amacıyla sesin şiddetini arttıran megafon tasarlamalarını istedik. Bu etkinlik için gerekli olan malzemeler belliydi: Karton, bant, kahkaha ve bolca mutluluk...

Devamını oku...

UÇURTMA ŞENLİĞİ

Öğrencilerimiz baharın gelişini  kendi el emekleri ile yaptıkları  uçurtmalarla karşıladılar. Okulumuzun doğa ile iç içe olan ortamında öğretmenleriyle birlikte  uçurtmalarını uçurarak doyasıya eğlenerek kutladılar.

Devamını oku...

BU GÜN LİDER BENİM

Karakter Eğitimi konumuz "Özgüven" olunca ilk aklımıza gelen çocuklarımızın liderlik yeteneklerini ön plana çıkararak öz güvenlerini arttırmak oldu. Öyle bir pelerin hazırladık ki sanki sihirliydi. Pelerini takan değişti. Yardımsever, sorumluluk sahibi oluverdi. Ciddi bir görev yüklenmişçesine hareket etti.

Devamını oku...

ÇARŞI, PAZAR, ALIŞ VERİŞ

Mini mini birlerimiz bu gün yanlarında ebeveynleri olmadan çarşı pazarda para ile alış veriş yaptılar. Gerçek olmasa da ürünleri aldılar, kasaya geldiler. Kasada ödemelerini yaptılar ve para üstünü de hesaplayıp geri aldılar. Kasada duran kasiyerlerimiz de itinayla alınan ürünlerin toplam fiyatını hesaplayıp para üstlerini doğru olarak müşterilerine teslim ettiler.

Devamını oku...

ŞİİRİMİ OKUYORUM

Ne güzeldir duyguları ifade edebilmek. Çocuklarımıza tüm güzel duygularını, kırgınlıklarını, sevinçlerini, coşkularını anlatma fırsatı vermek için çaba sarf etmekteyiz. Bunun en güzel yöntemi de şiir okumaktır. Şiirlerle istenilen tüm duygu ve düşünceler söylenebilir. Karakter eğitimi etkinliğimiz olan "şiirimi okuyorum" başlığından yola çıkarak, istedik ki mini mini birlerimiz şimdiden şiir okuyabilme sanatına ilgi duysun.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler