Özel Nadide Ortaokulu

Ortaokul içerik paylaşımı.

ÇÖZÜM MASASI

Sekizinci sınıf öğrencilerimizin sorularına cevap bulduğu "Çözüm Masası" uygulaması sınav hazırlığına ayrı bir heyecan kazandırdı. Yanlış defterlerindeki sorularını öğretmenlere sormak için yarışan öğrencilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.

Devamını oku...

8. SINIFLAR SINAV FARKINDALIK ÇALIŞMASI

2017-2018 Eğitim-öğretim yılının 1. yarı tatilinde sekizinci sınıf öğrencilerimizin katılmış olduğu "Sınav Farkındalık Çalışması'nın" birinci dönem konularının tekrarı ders öğretmenlerince yapılmıştır. Deneme sınavı ve ödev kontrolleri ile 2. döneme yoğun başlayan sekizinci sınıf öğrencilerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. 

Devamını oku...

NADİDE BİR ETKİNLİK

Karakter Eğitimimizin bu ayki konusu olan Dostluk-Kardeşlik kapsamında Nadide öğrencilerimiz “Askıda Sürpriz” kampanyasında biriktirdikleri çikolatalarını Gölcük Eyüp Sultan İmam-Hatip Proje Ortaokulu’ndaki kardeşlerine ikram ettiler. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) döneminde Mekke’den Medine’ye hicret eden Muhacir ile Ensar’ın buluşmasını andıran kardeşlik buluşması oldukça anlamlı ve güzel geçti.

Devamını oku...

POWERPOINT YARIŞMASI

Karakter eğitimi "Sevgi-Saygı" teması çerçevesinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde 5. ve 6. sınıflara yönelik düzenlediği "Toplumda Nasıl Davranmalıyım?" konulu Powerpoint yarışmasında  1. Zeynep İpek ALKAN, 2. Zeynep ERTOK, 3. Afra Meryem AÇIKGÖZ ve 4. Mansiyon ödülü ile Salih Ensar DOĞAN oldu. Dereceye giren öğrencilerimiz okulumuz tarafından ödüllendirildi. Yarışmaya katılan 24 öğrencimize teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

SAVE OUR PLANET

7 Monters ve Hunters sınıfı ünite konuları olan "Gezegenimizi Kurtaralım" başlığı altında on farklı konuyu gruplar halinde sundular. Program sunuculuğunu Mehmet Emin ERGÜNEY isimli öğrencimiz yaptı. Jüri üyelerinin ilgi ile dinlediği gruplar kura ile belirlenen sıralarına göre sunumlarını gerçekleştirdiler. İçerik, telaffuz, sunum hazırlığı, tüm üyelerin aktifliği gibi kriterlere göre Water Pollution-Su Kirliliği

Devamını oku...

SEVGİ-SAYGI MÜNAZARASI

Türkçe zümremiz tarafından 7. sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlenen münazara etkinliği 10 Ocak 2018 Çarşamba günü ilkokul konferans salonunda gerçekleşti. Ahmet Necati Güneş, Nisanur Eraslan ve Ceyda Ustaoğlu’ndan oluşan grubumuz “Toplumların gelişmesinde ve ilerlemesinde sevgi esastır.” görüşünü savunurken Zişan Seyhan, Berk Talha Pala ve Esma Güliz Bekki’den oluşan diğer grubumuz “Toplumların gelişmesinde ve ilerlemesinde saygı esastır.” görüşünü savundu.

Devamını oku...

NADİDE FİLENİN YILDIZLARI

Özel Nadide Orta Okulu Yıldız Kızlar Voleybol Turnuvası tamamlandı. Çekişmeli ve keyifli geçen turnuvada öğrenciler kıyasıya mücadele ettiler. 5, 6, 7 ve 8. Sınıf Kız öğrencilerinin katıldığı turnuva 2 hafta sürdü. Orta Okul Spor Salonunda düzenlenen turnuvanın hakemliğini Beden Eğitimi Öğretmeni Ayten Şahintaş ve Gülşen Taylan yaptılar. Sınıf kategorilerine göre yapılan turnuvada;

Devamını oku...

LITTLE DIRECTORS (KISA FİLM YARIŞMASI) -6

Her yıl Yabancı Dil ZÜmremiz tarafından düzenlenen Little Directors yarışmasının altıncısı bu yıl 6.sınıflarımız arasında düzenlendi. Öğrencilerimizin yabancı dil konuşma becerilerinin desteklenmesi, özgüven sahibi sosyal birer birey olarak yetişmeleri için çeşitli kurallar dahilinde uygulanan Little Directors proje çalışması için öğrencilerimiz tarafından bu yıl tam 77 eser hazırlandı

Devamını oku...

OKULUMUZ HUZURLA DOLDU

Karakter eğitimi çalışmaları kapsamında bu ay Beden Eğitimi Zümresi, “Sevgi-Saygı” temalı etkinlik  gerçekleştirdi. Geçmiş yıllardan çok farklıydı bu seferki çalışma. Misafirlerimiz  Kocaeli Huzurevi'nden amca ve teyzeler idi. 8. Sınıf öğrencilerimiz ellerinde çiçeklerle kendilerini kapıda karşıladı. Konferans salonunda okul ve vakfımızın kısa bir tanıtımını yapan idarecilerimiz, davetimizi kabul edip okulumuza misafir olan büyüklerimize teşekkür ederek kendilerini okulda öğrencilerimizle birlikte ağırlamaktan duydukları mutluluğu belirttiler.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler