Özel Nadide Ortaokulu

Ortaokul içerik paylaşımı.

BÜYÜK FİNAL

Mevlid-i Nebi Haftası Etkinliklerimizden olan “Nadide Gençler Efendimiz(s.a.v)’in İzinde” Siyer Bilgi Yarışması büyük finali gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta activote sistemi ile sınıf elemelerini gerçekleştirdiğimiz yarışmanın büyük finali 6. Sınıflara arası ve 7-8.sınıflar arası olmak üzere iki ayrı kategoride yapıldı. Sınıf elemelerinde finale çıkmaya hak kazanan öğrencilerimiz heyecanlı ve çekişmeli dakikalar geçirdi.

Devamını oku...

YIKICI DOĞA OLAYLARI

Doğada meydana gelen, can ve mal kaybına neden olan olaylara yıkıcı doğa olayları veya doğal afetler denir. Deprem, volkanik patlamalar, sel, kasırga ve heyelanlar yıkıcı doğa olaylarındandır. Yıkıcı doğa olayları canlı ve cansız varlıkların zarar görmesine neden olabilir. İnsanlar tarafından engellenemez ancak gerekli tedbirler alınarak oluşan hasarı azaltabilir.

Devamını oku...

VÜCUDUMUZDAKİ SİSTEMLER

6. sınıf Fen Bilimleri ilk ünitesi birbirinden farklı modelleme çalışmasıyla eğlenceli bir şekilde sonlandırıldı. Bu süreçte solunum sistemi modelleme, kemik yapısının incelenmesi, eklemlerin önemi ve kalbimizin odacıklarını inceleyerek daha kalıcı bilgiler edindik. Öğrencilerimiz, destek hareket sisteminde kemiklerimizin yapısını öğrendikten sonra ona sertlik veren ve güçlü kılan besin maddelerini yemelerinin gelişim çağında ne kadar önemli olduğunu fark etti.

Devamını oku...

MİKROSKOBİK CANLILAR

Doğada gözle görebileceğimiz canlılar yaşadığı gibi, gözümüzle göremeyeceğimiz kadar küçük canlılarda yaşamaktadır. Bu canlılar “Mikroskobik Canlılar” olarak adlandırılır. 5. sınıf öğrencilerimiz ile mikroskobik canlıları gözlemlemek adına bir kültür ortamı oluşturduk. Su, besin ve uygun sıcaklığı sağladığımız kültür ortamını 1 hafta beklettik ve 1 hafta sonunda mikroskopta inceleme yaptığımızda hareket halindeki mikroskobik canlıları gözlemledik.

Devamını oku...

SIRLARLA DOLU BEYNİMİZ

Bilim camiasının hala sırlarını çözemediği, en sıra dışı organ olan insan beyni, karmaşık yapısıyla gizemini korumaya devam ediyor. Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün beynimiz hakkında yeni ve şaşırtıcı bilgiler öğreniyoruz. Biz de 7.sınıflarımızla birlikte beynin yapısını öğrenebilmek için beyni inceledik. İlginç yapısı sayesinde öğrencilerin ilgisini çeken beyni incelerken hem eğlendik hem öğrendik.

Devamını oku...

ECDADA MEKTUP

Karakter eğitimi kapsamında yeni konu başlığımız "Sevgi-Saygı" teması ile alakalı olarak Sosyal Bilgiler zümresi tarafından 7.sınıf öğrencilerimize yönelik ‘Ecdada Mektup’ yarışması düzenlenecektir. Öğrencilerimizden tarihimizde yer edinmiş önemli bir karaktere mektup yazması istenmektedir.

Katılım şartları:
-    Mektup için A-4 boyutunda kağıt kullanılmalı,
-    En az 1 sayfa, en fazla 2 sayfa olmalı,
-    Microsoft Word’da Times New Roman yazı karakterinde,
-    12 punto ile yazılmalıdır.

Devamını oku...

NADİDE GENÇLER EFENDİMİZ’İN İZİNDE

Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri çerçevesinde düzenlediğimiz siyer bilgi yarışmasının ilk ayağı olan activote sınıf elemelerini gerçekleştirdik. Yarışmamızın heyecanı haftalar öncesinden başlamıştı. Öğretmenlerimizin bizlere aldırmış olduğu Kalbimin Efendisi ve Hz.Muhammed’in Yaşam Öyküsü isimli kiataplarımızı okumaya başladık. Kitaplardan notlarımızı aldık önemli yerlerin altını çizdik ve artık yarışmaya hazırdık.

Devamını oku...

DART TURNUVASI

Beden Eğitimi ve Spor Zümresi bu yıl ikincisini düzenlediği “Öğretmenler Arası Dart Turnuvası” ile 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Öğretmenler arasında eğlenceli anlar yaşatan Dart Turnuvasına 35 öğretmen yarışmacı katıldı. Özel Nadide Öğrencileri yarışmalarda öğretmenlerini yalnız bırakmadı.

Devamını oku...

MEVLİDİ NEBİ MÜBAREK OLSUN…

Bu gece Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) ‘in dünyayı şereflendirdiği gecedir. O Peygamber ki; insanların cehalette sınır tanımadığı, küfür ve şirkin kölesi olduğu bir zamanda dünyaya şeref vermiş ve dünyaya ilahi bir nur, Rahmani bir şifa olmuştur. Dualarımız bu gece eksik olmasın, kalplerimiz imanla dolsun. Dünyada güzel ahlakı ile ahlaklanmak, ahirette komşu olabilmek dualarımızla mevlit kandilimiz mübarek olsun.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler