Özel Nadide Ortaokulu

Ortaokul içerik paylaşımı.

ACTION IN EUROPE – 2018

Nadide Eğitim Kurumları İngilizce zümresinin vazgeçilmez etkinliklerinden Action in English etkinliği bu yıl 7 ve 8. Sınıf İngilizce severler için Avrupa’da gerçekleştirildi. 9-14 Nisan tarihleri arasında üç ülke üç şehir ziyaretini kapsayan gezimiz her gün için hazırlanan Traveller’s Fun etkinlikleri ile başladı.

Devamını oku...

ATLETİZMDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDAYIZ

Okullar Arası Yıldız Atletizm İl Birinciliği 45 okuldan 186 sporcunu katılımıyla yapıldı. İzmit Atletizm Pisti’nde iki gün süren yarışlarda birinci olan ve baraj derecesini geçen sporcular Türkiye şampiyonasında kentimizi temsil edecek.

Devamını oku...

ÇAYHOUSE İLE NADİDE SAATLER

Okulumuz Bursa’da faaliyet yapmakta olan Cayhouse ilim ve kültür Derneğinden misafirlerini ağırladı. Çayhouse İlim ve Kültür Derneği İle Milli Eğitim Bakanlığının Ortak projesi olan Değerler Eğitimi Konferans Etkinlikleri kapsamında ortaokul öğrencilerimizle gerçekleştirilen söyleşide, “Gençlik İman ve Namaz” konusu ele alındı. Gençlerimizin sosyal medya üzerinden severek takip ettikleri Samet SEVEN ve Emircan BEKİR Abileri ile sohbet etmekten oldukça memnun oldukları tenefüs saatlerinde dahi gösterdikleri ilgiden belli oluyordu.

Devamını oku...

NAMAZ BİLİNCİ

Karakter Eğitimi “Özgüven” ayı etkinlikleri çerçevesinde 6. sınıf öğrencilerimizle “Namaz Bilinci”  konulu öğrenci panelimizi gerçekleştirdik. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Recep ÖZ’ün modaretörlüğündeki panelde “Bir Tevhid Eylemi Namaz, “Namazın Anlamı” ve “Cemaatle Namazın Toplumsal Faydaları” başlıklı konular ele alındı. Sınıf Elemelerini arkadaşlarının verdikleri oylar ile geçen panelistlerimiz, etkinlik esnasında oldukça heyecanlı anlar geçirdiler.

Devamını oku...

HAFIZASINA GÜVENENLER YARIŞTI

Matematik Zümresi tarafından 02-10 Nisan tarihleri arasında 6.sınıf öğrencilerimiz arasında düzenlenen Hafıza Oyunu Turnuvası 6-D sınıfı öğrencimiz Gülsüm BAYRAM’ın zaferiyle nihayete erdi. Öğrencilerimizin eğlenerek yarıştıkları yarışmamıza toplamda 32 öğrencimiz katıldı. Başladığı günden itibaren büyük çekişmelere sahne olan yarışmamız ilk olarak A,B,C,D şubelerimizin sınıf birincilerini belirlemekle başladı.

Devamını oku...

3.SINIFLAR KÜTÜPHANE GEZİMİZ

Nadide İlkokulu 3. sınıf zümresi olarak ilk okuma çalışmalarımızdan itibaren öğrencilerimizde  kitap okumanın önemine gereken değeri vermek adına bir çok çalışmaya imza attık.
Bunlara bir yenisini daha eklemek adına Kütüphaneler haftasını şehrimizin en güzel kütüphanesine sahip Kocaeli Üniversitesi Kütüphanesi’nde kutladık. Üniversitemizin kütüphane görevlisi Yasemin Hanımın katkılarıyla öğrencilerimiz katalog tarama, kütüphane düzen ve kurallarıyla ilgili bilgilendirildiler.

Devamını oku...

ÇEVREYE DUYARLI NESİL YETİŞTİRİYORUZ

Fen bilimleri dersinde fosil yakıt kullanımına bağlı olarak yaşanan çevre sorunlarını öğrenen öğrencilerimiz, yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bilgi edindiler. Fosil yakıtların özellikle hava kirliliğine neden olduğu ve solunum sistemi rahatsızlıklarının arttırdığı tartışıldı. Bu bağlamda kirliliği görebilmek için sınıf içi ve dışına konulan kontrol ve deney düzeneği ile bir hafta boyunca gözlem yapıldı.

Devamını oku...

BİTKİ BİYOÇEŞİTLİLİĞİ

Biyoçeşitlilik dünya üzerindeki yaşamı oluşturan kara, deniz, çöl vs. ve onların bileşenleri olan ekosistem ile organizmalar arasındaki tür içi çeşitliliği, canlılar arasındaki farklılıkları ve birbirleriyle olan ilişkilerini ifade eder. Biyolojik çeşitliliğin canlılar için önemi büyüktür. Örneğin bitkiler havayı temizler, erozyonu önler, toprağa organik madde kazandırır, toprak yorgunluğunu giderir

Devamını oku...

ACTION IN ENGLISH

07 Nisan Cumartesi günü saat 13:30’da çalan zil ile okulumuz bahçesinde toplanan öğrencilerimiz isimlerinin ve her etkinliğe ait programın yer aldığı yaka kartlarını teslim alarak İngilizce konuşmaya start verdiler. İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini kapsayan bu etkinliğimizde öğrencilerimiz üç sınıf şeklinde çalışmalarını gerçekleştirdi.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler