Özel Nadide Ortaokulu

OKULUMUZ HUZURLA DOLDU

Karakter eğitimi çalışmaları kapsamında bu ay Beden Eğitimi Zümresi, “Sevgi-Saygı” temalı etkinlik  gerçekleştirdi. Geçmiş yıllardan çok farklıydı bu seferki çalışma. Misafirlerimiz  Kocaeli Huzurevi'nden amca ve teyzeler idi. 8. Sınıf öğrencilerimiz ellerinde çiçeklerle kendilerini kapıda karşıladı. Konferans salonunda okul ve vakfımızın kısa bir tanıtımını yapan idarecilerimiz, davetimizi kabul edip okulumuza misafir olan büyüklerimize teşekkür ederek kendilerini okulda öğrencilerimizle birlikte ağırlamaktan duydukları mutluluğu belirttiler.

Kocaeli Huzurevi sakinlerinden Mustafa amca da kendi yazdığı şiir kitabını idareci ve öğrencilerimize hediye ederek davetten duydukları memnuniyeti belirttiler. Karşılama merasiminden sonra hep birlikte spor salonuna geçerek kimi büyüklerimiz ile masa tenisi, kimi ile dart, kimi ile de bilek güreşi etkinlikleri gerçekleştirdik. Çok çekişmeli ve eğlenceli geçen aktiviteler boyunca misafirlerimizin heyecan ve mutluluğu görülmeye değerdi. Zamanın nasıl geçtiğini ne öğrencilerimiz, ne de amca ve teyzeler anlamış bir anda vakit öğle olmuştu. Öğrencilerimiz birer birer teyze ve amcaların kollarına girerek onları masalarına oturttu ve ardından da yemek servisinde bulundular. Hep birlikte yemeğimizi yiyip çaylarımızı da içtikten sonra okulumuzun harika manzaraya sahip bahçesinde yeşil ve mavinin muhteşem birlikteliğini seyrettik. Kısa bahçe gezisinden sonra geldiğimiz müzik sınıfında miniklerimizin hazırladığı sürpriz ile bir kez daha duygu dolu anlar yaşadık. ITRÎ sınıfında müzik dersi olan 2B sınıfının dersine katılıp öğrencilerle birlikte ilahiler, şarkılar, türküler söyleyen misafirlerimiz, oldukça mutlu ve eğlenceli anlar yaşadılar. Ders sonunda 2B sınıfı öğrencileri amca ve teyzelerine hediyeler verdiler. 

Hem biz hem de Kocaeli Huzurevi’nden gelen amca ve teyzelerimiz çok güzel vakit geçirdik. Çok duygulandık. Büyüklerimizin bir an bile bizimle birlikte olmaları, bizim kendilerine gösterdiğimiz içten sevgi ve saygıyı hissetmelerinin onlar için ne kadar önemli olduğunu yaşayarak öğrendik.

Onlar bize biz onlara kucak dolusu dualar ederek ayrıldık..

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler