Mikav Kültür Merkezi

ÜMMETİNİZ YA RESULALLAH!

Mevlid-i Nebî haftası etkinlikleri çerçevesinde bizler de öğrencilerimizle birlikte, kısa bir program da olsa, yüce Nebi Muhammed Mustafa (sav) Efendimizi analım istedik. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Recep Öz’ün yaptığı kısa bir konuşma sonrası Resulullah Efendimiz için yaptığımız pastamızı keserek öğrencilerimize ikram ettik.

Devamını oku...

KOCAELİ BİLİŞİM FUARI

Simülasyon, 3D yazıcılar, sanal gerçeklik, robotlar ve daha birçok teknolojik gelişmeyi gördüğümüz gezimizde öğrenciler ilgi ve yeteneklerine göre incelemelerde bulundular. Bilişimle ilgili merak ettikleri konularda uzmanlara sorma imkanı buldular ve ileride tercih edebilecekleri mesleklerle ilgili bilgi alma fırsatı yakaladılar.

Devamını oku...

BEREKETLİ BİR GÜN

Aşureler pişti ve dağıtılmaya hazır. Bu güzel mutluluğu halkımızla paylaşmak için her sene yaptığımız gibi tezgahımızı hazırladık ve kurumumuzun önünden geçen herkese aşure ikram ettik. Paylaşmak, birlik beraberlik içinde olmaktı amacımız ve biz bunu gerçekleştirdik. En az 150 kişilik olan aşure tenceresi bir-iki saat içinde boşaldı. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Devamını oku...

YAZ OKULUMUZ SONA ERDİ

Vakfımızın her sene düzenlemiş olduğu yaz okulumuz öğretmen ve öğrencilerimizin birlikte katıldıkları piknik ile sona erdi. Kuran-ı Kerim okumayı öğrendikleri yaz okulumuzda dua ezberleri ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra öğrencilerimiz sportif faaliyetlerde de bulundular. Özellikle yüzme, futbol, basketbol, voleybol, badminton, geleneksel el sanatları ve bilgisayar derslerine katılıp hem yaz tatilinin keyfini çıkardılar hem de yaz dönemini en anlamlı şekilde değerlendirdiler.

Devamını oku...

VEDA ZAMANI

MİKAV Eğitim ve Kültür Merkezi’mizin Adagöl tesislerinin altındaki piknik alanında düzenlediği geleneksel pikniğimizle bir seneye daha veda ettik. Öğrenci ve velilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz pikniğimiz serin havaya rağmen oldukça eğlenceli geçti. Maharetli annelerimizin hazırladığı lezzetli yiyeceklerle kurduğumuz soframız oldukça bereketliydi. Katkı ve katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

BUZ ÜZERİNDE KEYİF

Etüt merkezimizin 8.sınıf öğrencileri ile TEOG sonrası stresi azaltmak için Gölcük Buz Pistine gittik. Öncelikle patenlerimizi seçerken rahat edilecek numaraları seçmeye özen gösterdik. Piste çıkmadan önce bütün önlemleri alarak buz pistine adım attık. Buz patenini bilenler kuğu gibi süzülürken, buz patenini bilmeyenlere de deneyimli personeller yardım ederek öğretmeye çalıştı. Öğrenmeye çalışırken çok komik ve eğlenceli kareler gerçekleşti.

Devamını oku...

MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

İki Cihan Serveri, Kainatın Efendisi Resullah Efendimiz Muhammet Mustafa (sav)’in doğduğu bu güzel günü bizler de çevremizdeki bayanlar ve velilerimizle değerlendirdik, dolu dolu bir program hazırladık. Hanımeli grubunun katkılarıyla yaptığmız hediyeleri Resulullah Efendimiz’le ilgili sorduğumuz sorulara doğru cevap veren velilerimize verdik. Bir an çocuklarının yerine geçen velilerimiz kendilerini öğrenci gibi hissettiler ve çok heyecanlandılar. Hanımeli bayanlarının hazırladığı hediyelik eşyalarmız da oldukça ilgi gördü.

Devamını oku...

KOCAELİ BİLİM MERKEZİ VE SEKA KAĞIT MÜZESİ GEZİSİ

Etüdümüzün 5. ve 6. sınıfları ile gittiğimiz Kocaeli Bilim Merkezi’nde öğrencilerimiz rehber eşliğinde birçok bilimsel materyali tanıdı ve kullanma fırsatı buldular.İlk bilimsel çalışmaların Orta Çağ Avrupasından önce Müslüman Türkler tarafından yapıldığını öğrendiler. Kocaeli Seka Kağıt Müzesi’nde kağıdın ilk ne zaman ve nasıl basıldığını öğrendiler.

Devamını oku...

AŞURE GÜNÜMÜZ MÜBAREK OLSUN

Birçok önemli olayın gerçekleştiği bu mübarek günü biz de hayırla değerlendirelim istedik. Bu ayda pişirilip dağıtılmasının ayrı bir sevabı olan aşuremizi pişirdik ve komşularımızla, halkımızla paylaştık. Birçok kişinin duasını aldık.  Böyle mübarek bir günde güzel bir işe vesile olabildiysek ne mutlu bize. 

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler