Okulöncesi

Başiskele Anasınıfı dahil, okulöncesi kurumlarımızın içerik paylaşımı.

YILDIZLAR SINIFINDA TÖREN COŞKUSU

Allah`in kelami, kainat kitabimizin ilk adimlarini tamamlayan Yildizlar sinifi ogrencilerimizden Zuhre Beren Keskin ve Omer Bilal Altun Kur`an-i Kerim`e gecerek Kuran torenlerini cosku ile tamamladilar. Heyecan ve mutluluklari  gozlerinden okunan yildizlarin bu torenle Kuran`a olan sevgi ve muhabbetleri daha da artti. Tekbirler ve salavatlar esliginde o guzel mekana giren yavrularimiz Peygamberimizin hadisleri ve ilahilerini soyleyerek misafirlerimize cok ozel anlar yasattilar. Bu anlamli gunde ogrencilerimize verdikleri destek icin misafirlerimize, ogretmenlerimize tesekkur ediyor tum yavrularimizin hakiki manada Allah`a kul habibi edibine yakisir ummet olmalarini rabbimizden niyaz ediyoruz.

Devamını oku...

SAKLANAN RAKAMLAR

Sağ elimde beş parmak,

Sol elimde beş parmak

Say bak, say say  bak, 1,2,3,4,5...

Tekerlemesiyle güne başladık. Bilgin yumurcaklar  bugün  5 rakamı ile  tanıştılar. İlk olarak abaküste ritmik sayma çalışması yaptılar. Daha sonra dikkatli bir şekilde okuma yazma etkinliğinde çizgi çalışması yaparak pekiştiler. Nadide öğrencilerimiz hiç yorulmadan yazı tahtasına geçerek 5 rakamını yazarak etkinlik sürecini devam ettirdiler. Sıra en heyecanlı etkinliğe  gelmişti, Bilgin Yumurcakların sınıfında küçük 5 rakamları saklanmıştı . Rakamaları bulmak için karıncalar gibi çok çalışıp  sınıfın her yerini aramalıydık. Hiç vakit kaybetmeden müzik eşliğinde 5 rakamlarını saklandıkları yerden bulmaya çalıştık . İşte Bilgin Yumurcakalar sınıfının oyun etkinliğinden kareler...

Devamını oku...

AYILAR NEDEN KIŞ UYKUSUNA YATAR?

Uçan Balonlar Sınıfı bugün “Ayılar neden kış uykusuna yatar?” sorusuna cevap aradılar. Miniklerimiz beyin fırtınası yaparak düşündükleri fikirleri arkadaşları ile paylaştılar. Etkinlik için hazırlanan köşede öğretmenleri eşliğinde sorumuzun asıl cevabını öğrenen minikler, kış uykusuna yatmanın tadını eğlenceli bir şekilde denediler. Son olarak eğitici videolarını izleyerek konularını pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

SINIF KARDEŞİMİ SEVİYORUM

Parlayan Renkler ve Renkli Balonlar sınıf öğrencilerimiz, bu ayki karakter eğitimi konularımızdan Sevgi –Saygı başlığı  altında kardeş sınıf etkinliğini, sabırla ve heyecanla tamamladılar. Etkinlik öncesinde sınıf öğretmenleri rehberliğinde sınıf kardeşimiz belirlendi, etkinliğin içeriği öğrencilerimize anlatıldı. Cepli güvercinlerimiz ve sevgi–saygı ağacımız etkinlik öncesi farkındalık olarak hazırlandı. Ertesi gün öğrencilerimiz bir hafta boyunca sınıf kardeşlerine evde hazırladıkları sürpriz hediyelerini getirerek, sınıf kardeşine belli etmeden büyük zarfların içlerine heyecanla bıraktılar. Etkinliğin son günü sevgi saygı ağacımızın altında güvercinlerimizle birlikte her bir öğrencimiz o sır gibi sakladığı sınıf kardeşini yanına çağırarak zarflarını teslim ettiler. Tüm çocuklar o gün eve gitmek ve zarflarını bir an önce açmak için sabrettiler.

Etkinlik sonunda hediyeler için öğrencilerimiz birbirlerine sarılarak teşekkür ettiler..

Devamını oku...

RÜZGARIN ŞEKLİ VAR MIDIR?

Anasınıfı öğrencilerimiz "Nadide Düşünme Becerileri’’ saatinde rüzgarla ilgili sorulan sorulara ilginç cevaplar verdiler. "Rüzgar" adı altında çocuklarımızla beyin fırtınası yapıldı. Tüm öğrencilerimiz düşünerek sorulan soruları cevapladılar. Cevaplanan sorular panomuzda paylaşıldı. Cevaplar velilerimiz tarafından tebessümle okundu.

Devamını oku...

GÖSTER ANLAT ZAMANI

Anasınıfımız Göster Anlat adlı etkinliklerini sunmaya devam ediyor. Ayşenur Oktay arkadaşımız kurabiye hamuru getirerek neler yapılacağını gösterirken Zümra Enzel Efe arkadaşımız da oyuncak kasasını getirip, kasanın ne işe yaradığını anlattı. Kayra Eren Altunbaş ise uçaklarla ilgili bilim kitabından önemli bilgiler paylaştı bizimle.

Tüm arkadaşlarımıza sunumları için teşekkür ediyoruz..

Devamını oku...

ZAMANIN ÖNEMİ

Zamanı ve saat çeşitlerini öğrenen Çalışkan Karıncalar, önce zaman makinesinin içine girdiler ve hangi zamanda olmak istediklerini arkadaşlarına anlattılar. Daha sonra kum saati ve güneş saatinin nasıl çalıştığını öğrendiler. Etkinlikle bilgilerini pekiştiren Karıncalar, uyku saatlerini gösteren kol saatlerini takıp, erken yatıp erken kalkacaklarına dair öğretmenlerine söz verdiler.

Devamını oku...

KENDİM YAPABİLİYORUM

Gölcük Nadide Anaokulu Minik Eller Sınıfı öğrencileri Kendim Yapabiliyorum dersi kapsamında bağımsız olarak askı kullanabilme becerisi kazanmaya yönelik çalışmalar yaptı. İnce ve kalın motor gelişimi, ön ve arka kavramı, iç dış kavramı gibi becerilerin de  pekişmesini sağlayan çok yönlü etkinliğimizde çocuklar oldukça eğlenceli anlar yaşadı.

Devamını oku...

MANDAL YARIŞI

Gölcük Nadide Anaokulu Papatyalar sınıfı, etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek mandal takma yarışı yaptılar. Öncelikle mandalın nerede kullanıldığını, neden kullanıldığını öğrenen minikler daha sonra kolları sıvayarak arkadaşlarıyla eşleştiler. Yarışmayı biraz daha eğlenceli hale getirmek için karşı karşıya kıyasıya mücadele ederek elbise ve çorapları mandalarla asmaya çalıştılar. Papatyalar sınıfı küçük kas gelişimlerini destekleyen oyunda oldukça eğlenceli anlar yaşadı.

İşte Papatyalar sınıfından kareler..

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler