Okulöncesi

Başiskele Anasınıfı dahil, okulöncesi kurumlarımızın içerik paylaşımı.

SİMETRİYİ ÖĞRENİYORUZ

Gökkuşağı Sınıfı öğrencileri bugün simetrinin ne demek olduğunu öğretmenleri ile sohbet ederek öğrendiler. Daha sonra simetrinin nasıl yapılacağını öğrenen miniklerimiz kendi fotoğrafları üzerinde çalışma yapmaya başladılar. Dikkatli bir şekilde resimlerini tamamlayan öğrencilerimiz simetri konusunu pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

PARLAYAN RENKLER SINIFINDA KURAN TÖRENİ HEYECANI

Parlayan renkler sınıfı bugün büyük bir heyecanla bekledikleri kuran törenini daha geride bıraktı. Öğrencilerimizden Kerem Soyanıt Kur’an-ı Kerim’e geçerek ailesini gururlandırdı. Yakın akrabalarında katıldığı programımız öğrencilerimiz ve aileleri için unutulmaz bir gün oldu. İlahilerin ve hadislerin söylenmesinin ardından pasta kesildi ve madalyon takıldı. Öğrencimizin gözlerindeki heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Tüm öğrencilerimiz için duamız geçirdikleri her günün Allah’ın ve Resulunun yolunda, Kur’an-ı Kerim’in ışığında olmasıdır.

Devamını oku...

KUMBARALARIMIZ İLE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK VERDİK

Nadide Kartepe Kreş ailesi olarak, anlamı ve bir o kadar özel bir sosyal sorumluluk projesinde aktif olmak bizleri çok mutlu etti. Özel Çocuk Eğitim Sağlığı, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunmakta olan yataklı servis tünelinde görsel ve fiziksel değişiklik yapmayı, çocuk servisinde kütüphane kurmayı planladıkları sosyal sorumluluk projesi için okulumuzun tüm öğrencileri son derece duyarlı davrandılar. Proje kapsamında öncesinde evlerine gönderdiğimiz kumbaraların harçlıklarından arttırdıkları minik paralarını biriktirerek okulumuzda kurulan kitap standını ziyaret ettiler. Beğendikleri kitapları alırken hem sevindiler hem sevindirdiler. Bir projeye vesile olmanın mutluluğunu hissederek yaşadılar.

Devamını oku...

AYNADAKİ BEN

Yıldızlar sınıfı Ayna Atölye çalışması ile eğlenceli bir etkinliği daha tamamladılar. Önce Ayna nedir? Ne işe yarar? Peki ayna olmasaydı ne olurdu? Sorularıyla beyin fırtınası yaptılar. Ardından ayna oyununu oynayan öğrencilerimiz sonrasında parmak boyası ile aynada sanat çalışması yaptılar. Son olarak aynaya bakarak kendi resimlerini çizen yıldızlar sınıfı bu güzel çalışmalarını sergilemeyi unutmadılar.

Devamını oku...

TAŞ BOYUYORUM

Bu hafta kendim yapabiliyorum saatinde taş boyama etkinliği yapan Yıldızlar Sınıfı önce taş çeşitleri hakkında bilgi edindiler. Sonra deniz kenarından topladıkları taşları istedikleri gibi boyayan miniklerimiz şekil vererek kapı süsü yaptılar. Keyifli geçen bir etkinliğin ardından sizler için seçtiklerimiz...

Devamını oku...

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK OLUYORUZ

Özel Çocuk Eğitim Sağlığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan yataklı servis tünelinde görsel ve fiziksel değişiklik yapmayı ve çocuk servisinde kütüphane kurmayı planladıkları sosyal sorumluluk projesinde nadide öğrencilerimiz ile katkıda bulunmayı planladık. Proje kapsamında temin edilen kumbaralar ile öğrencilerimiz harçlıklarından arttırdıkları miktarları kumbaralarında biriktirdiler. Ç.E.S tarafından okulumuzda oluşturulan kitap standından öğrencilerimiz kumbaralarındaki para ile kitap satın alarak toplanan ücretlerle kütüphane yapımı için projeye destek olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık.Proje için destek olan tüm nadide velilerimize ve geleceğin sorumluluk sahibi öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

HAYALLERİM SIRTIMDA

Öğretmenim Sordu,

Hayallerin var mı?

Hep birlikte,

Olmaz mı?

Çiçekler,böcekler,dondurmalar ,parklar rengarenk dünyamda kocaman kocaman hayallerim var benim.

Peki dedi öğretmenim,

Bu hayallerini çizer misin ?

Tabiii….

Ve başladık tek renk ,tek kağıt ve hayallerimin dünyasına tek çabam düşüncelerimi kağıda dökebilmekti. Kendimi ifade etmek için bu sefer ne bedenim ,ne mimiklerim nede ağzım vardı. Bu sefer benim ifade yolum kalemim ve kağıdım oldu. Ardından hayallerimizi çizdiğimiz kağıtların elimizden kayıp gittiğini düşündük.Ne üzücü! Ardından bir melodi.Sese doğru geldik ve kağıtlarımız yerlerdeydi. Müziğe ayak uydurarak hareket ettik .Hayallerimiz için çok çalışmamız, sabretmemiz gerektiğini düşündük.Müzik kapandı ve hüznü eğlence araladı.

Devamını oku...

ÖĞRENCİLERİMİZİN KANDİL COŞKUSU

Değer Eğitimi olarak okulumuzda minik öğrencilerimizle kandil heyecanını yaşadık. Öğrencilerimize Peygamber Efendimizin göğe yükselme hadisesini anlatarak, Miraç’ın ilahi emirlere teslim olmanın yüce mertebelere erişmenin yolu olduğunu anlatmak istedik. Bu günün önemine özel iyiliğin kardeşliğin sevincini yaşayarak öğrencilerimize Kandil simitlerini ikram ettik. Nadide ailesi olarak Öğrencilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutlar, hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Devamını oku...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR

Nadide öğrencilerimiz çok anlamlı bir projede kalplerini birleştirdi."Kitapsız büyüyen çocuk,susuz büyüyen ağaca benzer" sözünden yola çıkarak kitapsız çocuk kalmasın istedik ve bir proje başlattık.Okulumuzun hazırlamış olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarımız uzaklardaki kardeşlerimizin okuluna kitap yardımında bulundu.Çocuklarımız evlerinden en sevdiği,başka arkadaşlarının da okumasını istediği biraz yıpranmış kitaplarını okulumuzda kurduğumuz Kitap Hastanesine getirdi.Çocuklarımız burda yıpranmış olan kitapları onardı.Tekrar hayat bulan kitaplarımız uzun bir yolculuktan sonra yeni sahiplerine ulaştı.Kitaplarına kavuşan miniklerin ise mutluluğu görülmeye değerdi...Bu güzel projede çocuklarımızı ve bizleri yalnız bırakmayan Nadide velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler