Okulöncesi

Başiskele Anasınıfı dahil, okulöncesi kurumlarımızın içerik paylaşımı.

ÖĞRENCİLERİMİZİN NADİDE BAŞARILARI

Değer eğitimi kutlamalarımıza öğrencilerimizin gayretiyle her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Çalışkan Karıncalar Sınıfından Alperen Eymen Akduman, Bekir Berat Bayrak, Yusuf Eray Akbaş öğrencilerimizin çok çalışmalarının sonucunda yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e geçmeyi başardılar. Bu mutlu ve özel günlerinde öğrencilerimiz tekbir, salavat, hadis ve ilahilerini söyleyerek güzel bir program hazırladılar. Öğrencilerimiz büyüklerinin verdikleri hediyeleri sevinçle kabul ettiler.

Devamını oku...

HER YER MASMAVİ

Minikler Akademisi ‘nin Renkli Çiçekler ve Renkli Kalpler kreş sınıfları bugün Mavi rengini tanıyıp öğrendiler. Çocuklarımızın her biri sabah okullarına gelirken evlerinden Mavi birer obje, oyuncak getirdiler. Sınıfların da bulunan Mavi renkli objeleri buldular. Daha sonra öğretmenlerinin kendileri için hazırladıkları mavi köşesinde Mavi kutlaması yapıp eğlendiler. Böylece keyifli bir günü daha tamamlamış oldular.

Devamını oku...

MAVİ RENK KUTLAMASI...

Minik kalpler sınıfı tüm hızıyla renkleri öğrenmeye devam ediyor. Öğrencilerimiz mavi rengi öğrenerek, öğrendikleri renklere bir yenisini daha eklediler. Etkinlik saatimizde de rengimizi pekiştirmek için mavi balinalar yaptık. Kutlamamızda çeşitli oyunlar oynayıp eğlenceli vakit geçirdiler.

Devamını oku...

FIRINCILAR İŞ BAŞINDA

Bu hafta “Meslekler” konusunu işleyen anasnıfı öğrencilerimiz birer fırıncı olup keyifle ekmek yaptılar. Önce ekmeğin oluşum aşamalarını öğrenen miniklerimiz lezzetli ekmekler yapmak için kolları sıvadılar.Hazırlanan maket fırınlarına geçtiler ve bir güzel hamurlarını yoğurarak şekillendirdiler. Sonrasında pişen ekmeklerini paketleyip eve götüren Minik Eller, Yıldızlar ve Dahiler sınıfı öğrencilerimiz üretmenin keyfini yaşadılar.

Devamını oku...

POLİS MERKEZİ GEZİMİZ

Nadide Gölcük Anaokulu anasınıfı öğrencileri meslekler konusu kapsamında öğrendiklerini polis merkezi ziyareti ile pekiştirdi. Bizleri güler yüzleriyle karşılayan polislerimiz, çocuklarımızı ekip arkadaşları ile tanıştırarak, karakolun belli bölümlerini gezdirdiler. Meslekleri hakkında bizleri bilgilendirerek öğrencilerimiz ile yakından ilgilenen polislerimiz öğrencilerimize tatlı ikramında bulundular.

İlk kez bir polis merkezine gitmenin verdiği heyecan ve mutluluk ile güzel bir geziyi tamamlayan anasınıfı öğrencileri, polislerimize teşekkür ederek geziyi sonlandırdı.

Devamını oku...

HACİVAT VE KARAGÖZ OKULUMUZDA

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat yeniden Nadide okulumuzda.. Bugün öğrencilerimiz, çok sevdikleri misafirlerini ağırlamak için bambaşka bir heyecanla geldiler okullarına. “Yar bana bir eğlence" dedikçe Hacivat, çocuklarımızın şen kahkahaları sardı etrafımızı. Güldürürken düşündüren, eğlendirirken öğreten bu iki önemli karakterden, okul kurallarından düzenli beslenmeye, insan ilişkilerinden, aile yaşantısına kadar her konuda bilgiler öğrendik. Değerli hayali ustası Nihat Amcamızla birlikte oyunlar oynayıp şarkılar söyledik. Tadına doyulmaz bilgi dolu güzel dakikalar geçirdiğimiz Karagöz ve Hacivat gölge oyununun ardından yüzlerimizde içten bir gülümseme ile sınıflarımıza doğru yavaş yavaş ilerledik..

Devamını oku...

EN MUTLU GÜN

Nadide öğrencilerimiz Değer Eğitimi dersinde başarılarını göstermeye başladılar. Çalışkan Mucitler sınıfından Zehra Çakır ve Ayşe Sima Çelik gösterdikleri gayretleri ve başarıları sonucu yüce kitabımız Kuran-ı Kerime geçtiler. Unutulmaz bir gün yaşayan çocuklarımız, okunan dualar, hadisler, ilahiler eşliğinde pastalarını keserek mutluluklarını arkadaşları ve aileleriyle paylaştılar. Nadide öğrencilerimizi tebrik ediyor, Kur'an ışığında bir ömür diliyoruz..

Devamını oku...

HOŞ GELDİN KARE

Uçan Balonlar Sınıfı bugün yepyeni bir şekil öğrenmenin tadını çıkarttılar. Önce sınıflarına gelen kare kuklası ile tanışıp daha sonra sınıflarındaki kare şekline sahip olan nesneleri saydılar. Minikler becerikli elleri ile yeni tanıştığımız şeklimizin kuklasını yapıp kaç kenarı olduğunu saydılar. Evet! Bu yeni öğrendiğimiz 4 rakamıydı, kuklalarını konuşturan minikler keyifli dakikalar geçirdiler. Sıra gelmişti bu sevimli karelerin etrafını renkli ponponlarla süslemeye, minikler büyük bir titizlikte ponponlarını karelerin etrafına dizip, etkinliklerine eğlenceli bir şekilde son verdiler.

Devamını oku...

NADİDE FIRINCILAR İŞ BAŞINDA

Okulumuzun becerikli elleri bugün mutfaktaydılar. Öğrencilerimiz ekmek nasıl yapılır ve nasıl pişirilir yaşayarak ve uygulayarak öğrendiler. Gerekli temizlik önlemlerini aldıktan sonra öğretmenlerinin anlattıklarını dinleyerek ekmek yapmaya başladılar. Malzemeler derin bir kaba alınarak yoğuruldu. Yoğurulan hamurdan parçalar öğrencilerimize dağıtıldı. Onlardan hamurlarına ekmek şeklini vermeleri istendi. Minik elleri ile ustaca hamurlara şekil verdiler. Ardından ekmekler tepsilere konuldu ve fırına verildi. Eski meslek kültürümüzün parçası olan taş fırın ve fırıncılık mesleği çocuklarımıza anlatıldı. Pişirilen ekmekleri evlerine getirecekleri saati sabırsızlıkla beklediler.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler