Başiskele Anasınıfı

GERİ DÖNÜŞÜM...

Başikele anaokulu olarak biliyoruz ki, doğa ve çevrenin korunması doğadaki tüm canlıların sağlığı için yapılabilecek en önemli şeydir. Geri dönüşümle kazanabilecek atıkların değerlendirilmesiyle çöp miktarı azalacak, çevre ve doğa kirlenmeyecek, atık maddelerin tekrar kullanımı ile ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır.

Devamını oku...

MIZ MIZ TAVŞAN...

Anasınıfı hazırlık ve kreş grubumuzla "Mız Mız Tavşan" isimli grup rehberlik etkinliğimizi sevimli kuklalar çalışmasıyla tamamladık. "Tavşan ile Civciv" hikayesini ilgi ile dinleyen öğrencilerimiz isteklerini uygun yolla söylemenin önemini öğrenmiş oldular.

Devamını oku...

DUYGULU BALONLARIM

Sevgi kelebekler, Gülen yüzler ve Parlayan Yıldızlar sınıfıyla "Duygulu Balonlarım" adlı grup rehberlik etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğin amacı çocukların yaşadıkları bir olay,durum ve davranışla ilgili olarak hissettikleri duyguyu ifade etmelerini sağlamaktır. Etkinlik esnasında öğrencilerimiz bir durumla ilgili olarak birbirlerine yönelttikleri sorularla aynı anda farklı duygular yaşamanında mümkün olduğunun bilincine vardılar.

Devamını oku...

NADİDE ÖĞRENCİLERİMİZ KÜTÜPHANEDE…

Anasınıfı öğrencilerimiz bugün "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" dolayısıyla kütüphane ziyareti yaptılar. Kütüphane ne işe yarar, kütüphanede neler vardır, nasıl beklememiz gerektiğini bir güzel öğrendiler. Sevimli miniklerimizle kütüphaneden seçtiğimiz kitapları sessizce inceledik. Hikayeler okuyup kütüphanede olmanın tadını çıkardık. Nadide öğrencilerimiz kütüphaneyi çok sevdiler...

Devamını oku...

KİTAP HASTANESİ...

Bugün Başiskele anaokulu  öğrencilerimizle  kitapların  nasıl üretildiği, bizim için neden önemli olduğu hakkında sohbet ettik. Aynı zamanda kitapları nasıl kullanmalıyız, onları neden yırtmamalıyız, neden buruşturmamalıyız gibi sorular yönelterek beyin fırtınası yaptık. Daha sonra kitaplığımızda bulnan ve öğrencilerimizin evden getirdiği tamir edilmesi gereken kitaplarımızı bir kitap hastanesi oluşturarak tamir ettik.

Devamını oku...

KENDİMDE SEVDİKLERİM...

Başiskele Anasınıfı öğrencileri bu ay ki karakter eğitimi konumuz olan "Özgüven’’ etkinliklerine devam ediyor. Öğrencilerimiz aileleri ile birlikte evde hazırladıkları pankartlar ve afişlerle kendilerinde sevdikleri en güzel kazanım, hobi ve aktiviteleri sınıf arkadaşlarına sundular. Sunum sonrasında okul içinde hazırlanan "Kendimde Sevdiklerim" panosunda hazırladıkları etkinlikler sergilendi.

Devamını oku...

ELİ ÖPÜLESİ BÜYÜKLERİMİZ…

Nadide okulumuz özel günleri ve haftaları çok güzel etkinliklerle geçiriyorlar. Sevimli  miniklerimizin bugün çok özel bir misafiri vardı. Nadide öğrencimiz Mehmet Asaf Çakırın çok kıymetli babaannesi sınıfımıza ziyarete geldiler. Sevimli miniklerimiz teyzemizin ellerinden öptüler, bir buket çiçek takdim ettiler. Çok değerli büyüğümüzde sevimli miniklerimize süpriz getirdi.

Devamını oku...

TOPRAĞI EKMEK BİZİM İŞİMİZ

Başiskele anasınıfı öğrencileri bugün sınıfları için maydonoz ve salatalık diktiler. Öğrencilerimizin sınıfları için yaptıkları bu çalışmayı belli aralıklarla gözlemleyip sulamaları gerekiyor. Bu etkinliğimizle  çocuklarımızın  sorumluluk alma ve gözlem yapabilme  becerilerine de katkı sağlamayı hedefliyoruz. 

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler