Başiskele Anasınıfı

CAMİ ZİYARETİMİZ

Nadide okulumuzdaki öğrencilerimizin camiyi tanıması ve sevmesini amaçlayarak okulumuzun yanındaki Aksa Camii'ni ziyaret ettik. Camimizin bölümlerini gezerek cami ve cami adabı hakkında bilgi sahibi olduk. Değer eğitimi  öğretmenlerimiz eşliğinde saf tutup, uygulamalı namaz kılarak dualar ettik. Sınıflarımızda ezanı dinleyip; Sevgili peygamberimizin "Ezan okunurken yapılan duaların kabul olunacağı" hadisini öğrendik.

Devamını oku...

İYİLİK KARDEŞİM

Karakter eğitimi kapsamında öğrencilerimizin komşuluk, kardeşlik, paylaşma ve hediyeleşme duygularının gelişimine katkıda bulunmak adına, anasınıfı öğrencilerimizle güzel bir etkinliğe daha imza attık. Daha önceden kura ile belirlediğimiz kardeşlerine hediyelerini takdim ederek, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

NADİDE SEMAZENLER...

Anasınıfı öğrencileri olarak Mevlana haftasını fırsat bilerek Mevlana kimdir tanıyıp öğrenmeye karar verdik. Nadide öğretmenlerimiz Hz. Mevlana’yı öğrencilerimize drama etkinliği yaparak anlatmaya çalıştılar. Sevimli miniklerimiz sanat etkinliğinde Mevlana projesi yaptılar. Mevlananın yedi öğüdünü öğrenip söylemeye çalıştılar.

Devamını oku...

ADADAN ADAYA ZIPLIYORUZ...

Mutlu olmayı isteyen bireyler yetiştirmek için özgüvenli bireyler yetiştirmek gerekir. Bunun için de küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor eğitimleri gereklidir. Nadide Eğitim Kurumları okul öncesinde cimnastik derslerimiz öğrencilerimizin bu eğitimlerine destek vermektedir.

Devamını oku...

TÜRKİYE’NİN İNCİSİ KOCAELİ…

Anasınıfı öğrencilerimiz yaşadığımız şehri tarihi özellikleriyle öğreniyorlar. Kocaelimizin sembolleri, meşhur yiyecekleri neler varsa araştırdılar ve öğrendiler. Sevimli miniklerimiz ailelerinin desteğiyle proje çalışması yaptılar. Güzel şehrimize ait Saat Kulesi'nden tutun, Orhan Gazi Köprüsü'ne kadar çok güzel projeler geliştirdiler.

Yaptığımız bu etkinlikleri bir müze haline getirip öğrencilerimizin Kocaelimizi daha iyi tanımalarını sağladık.

Devamını oku...

BİZLERİ SANA ÜMMET YAPANA HAMD OLSUN…

O Peygamber ki; Yesrib'ten Medine inşa eden, insanlığı karanlıklardan aydınlığa kavuşturandır.

O En Sevgili ki; çocukları çok seven, kuşu ölen bir çocuğu ziyaret eden ve onların kalbine dokunmayı, onlarla doğru iletişim kurmayı ilke edinen bir Nebî'dir..

Başiskele Anasınıfı öğrencileri olarak dilimizin döndüğü, aklımızın erdiği kadar Allah Rasulü'nü tanımaya çalışıyoruz. Nadide öğrencilerimiz, bugün en güzel kıyafetlerini giyip, ayrı bir heyecanla geldiler okulumuza. Yüzlerindeki tebessümün sebebi Gül'e sevdalı bir Peygamber'in yeryüzüne teşrifiydi.

Okulumuz etkinlik salonunda Peygamberimizin doğum gününü kutladık. Salavat zinciri oluşturup En Sevgiliye armağan ediyor, salavat yarışması düzenleyip minicik yüreklerin Peygamber sevgilerini dillendiriyoruz.

Devamını oku...

BU SENE REÇELLER NADİDE`DEN…

Sevgi Çiçekleri öğrencileri kış hazırlıklarına kaldıkları yerden  devam ediyor. Turşu kurmayı öğrenen minikler bu seferde reçel yapmayı öğrendi. Ayvanın kokusu, dokusu, tadını hisseden miniklerimiz kış boyunca yiyebilecekleri lezzetli reçellerin yapımı için kolları sıvadı. Reçelin yapım aşamasında öğretmenlerini dinleyen öğrencilerimiz, reçel hakkında birçok bilgiyi öğrenmiş oldular.

Devamını oku...

YANARDAĞ DENEYİMİZ…

Sevgi Çiçekleri Sınıfı öğrencileri Yanardağ patlamasının nasıl olduğunu öğretmenlerinden dinlediler. Daha sonra deneylerini yapmak için yerlerini aldılar. Öğretmenleri gerekli malzemelerin neler olduğunu söyledikten sonra birlikte deneylerini gerçekleştirdiler. Büyük bir merak ve heyecanla Yanardağ deneyini gözlemleyen öğrencilerimiz, eğlenceli ve eğitici bir deney saatini daha geride bırakmış olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Devamını oku...

ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…

24 Kasım  öğretmenler günü anaokulumuzu çiçek bahçesine çeviren sevimli miniklerimize, gülen yüzleriyle, sevgi dolu bakışlarıyla bizlere ışık saçan sevgili öğrencilerimize ve onların değerli velilerine çok teşekkür ederiz. Bizler için en güzel hediye öğrencilerimizin başarıları ve yüzlerinden tebessümün eksik olmamasıdır. Anasınıfı öğretmenleri adına, topluma değer katan bireyler yetiştirmek için emek harcayan tüm kıymetli öğretmenlerimizin gününü kutlarız.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler