Başiskele Anasınıfı

YAR BANA BİR EĞLENCE MEDET!

Bu sabah okulumuzun etkinlik salonunda minik öğrencilerimizi bir sürpriz bekliyordu. Salona geldiğimizde ne görelim, sahne kurulmuş, kuklalar gölge oyununu sunmak için nadide öğrencilerimizi bekliyorlar. Aynı şeyleri düşündükleri halde bir türlü anlaşamayan Karagöz ve Hacivat; komik diyalogları, tatlı atışmaları ile öğrencilerimizle kahkaha dolu ve eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Devamını oku...

MİNİK ELLER, BÜYÜK İŞLER...

Başiskele Anasınıfı öğrencileri bu hafta kendi ekmeklerini kendileri yaparak minik birer fırıncı oldular. Meslekleri tanıyan öğrencilerimiz farklı meslekler hakkında bilgi sahibi oldular. Yine bilgi ve eğlence dolu bir etkinlik yapan miniklerimiz çok mutlu oldular.

Devamını oku...

BUGÜN GÜNLERDEN LİMONATA…

Sevgi Çiçekleri sınıfımız bugün ekşi ve tatlı tatları öğrendiler. Sevimli miniklerimiz limonları aldılar bir güzel suyunu çıkarıp limonata yaptılar. Vitamin deposu limonataları afiyetle içtiler.

Nadide okulumda yaşayarak öğrenmenin keyfine vardılar.

Devamını oku...

NADİDE OKULUMUZA KAR YAĞDI...

Bugün Minik Kalpler sınıfında kış mevsiminin özellikleri hakkında sohbet ettik. Kar yağmadığı için hüzünlü olan minik öğrencilerimizle onları çok ama çok mutlu eden bir atmosfer oluşturduk. Sınıfımızdaa oluşturduğumuz özel kış dekoru önünde kar spreylerimizle kar yağdırıp eğlenceli vakit geçirdik.

Nadide Eğitim Kurumlarımızın zümre çalışması kapsamında yapılan etkinliğimiz diğer şubelerimizde de gerçekleştirildi.

Öğrencilerimiz kar heyecanının yanı sıra kış mevsiminin özelliklerini, soğuk havalarda davranışlarımız, kişisel giyimimiz, dikkat etmemiz gerekenler, evden dışarı çıkarken mont, atkı, şapka, eldivenler ve kalın kıyafetler giymemiz gerektiği gibi hususlarda bilgi edindiler.

Devamını oku...

KENDİ REKLAMIMI SUNUYORUM...

Başiskele Ana Sınıfı öğrencilerimizle bugün “Kendi Reklamımı Sunuyorum” adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Miniklerimiz "Reklam nedir, neden reklam yapılır*" gibi sorular sorarak bilgi sahibi oldular. Her bir öğrencimiz tasarladığı reklamın sunumunu yapma fırsatı buldu. Etkinliğimiz sayesinde farklı bir deneyim yaşarken, büyük keyif aldılar.

Aynı zamanda yapılandırmaya başladıkları özgüvenlerine de katkıda bulunmuş oldular.

Devamını oku...

DEĞER EĞİTİMİ BAŞARILARIMIZ...

Değer Eğitimi kutlamalarımıza öğrencilerimizin gayretiyle her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Yıldızlar sınıfından Elçinnaz Tarcan, Selim Fırat

Gülen Yüzler sınıfından Emir Berke Korkmaz, Zehranur Akyol, Ömer Ali Murat, Emine Erva Saroğlu, Kerem AYDOĞDU

Sevgi Kelebekleri sınıfından İpek Ayvaz emeklerinin karşılıklarını alarak yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e  geçmeyi başardılar.

Devamını oku...

KARNE HEYECANIMIZ...

Nadide öğrencilerimiz bir dönem boyunca çok güzel etkinliklere imza attılar. Dergi çalışmasından İngilizceye, dramadan bilgisayara, değer eğitiminden ebru sanatına kadar bütün derslerde çok üstün gayret ve başarı gösterdiler. Küçük yaşta sistemli bir eğitime dahil oldular. Nadide öğretmenlerimiz sevimli miniklerimize karnelerini hazırladılar. Öğrencilerimiz karnelerini aldıktan sonra arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle ayrı kalacakları günlerinin acısını eğlenerek çıkardılar.

Devamını oku...

HAYIR DİYEBİLİYORUM

Nadide Anasınıfı Hazırlık grubu öğrencilerimizle yaptığımız sınıf grup rehberlik etkinliğimizin adı "Evet-Hayır Yarışması"ydı. Etkinliğimizin amacı öğrencilerimizin yapmak istemediği bir şey ile karşı karşıya kaldığında ya da yapınca huzursuz olabileceğini düşündüğü olaylar karşısında 'hayır' diyebilmenin önemli olduğunun farkına varmalarını sağlamaktı. Öğrencilerimiz "evet" anlamına gelen gülen yüz ve "hayır" anlamına gelen üzgün yüz kartlarını boyadılar.

Devamını oku...

BİZ OSMANLI TORUNUYUZ…

Anasınıfı öğrencilerimiz Osmanlı kuruluşu haftasını çok güzel etkinliklerle geçirdiler. Nadide öğrencilerimiz, minicik yaşlarında tarihimizi ve kültürümüzü öğreniyorlar. Nadide öğretmenlerimiz öğrencilerimiz için güzel bir Osmanlı dönemi slaytı hazırladılar. Sevimli miniklerimiz için hazırlanan Osmanlı sokağını gezme imkanı buldular. Hacivat ve Karagöz'den padişahlara, Türk kahvesinden ebru sanatına kadar kültürümüzü öğrenmiş oldular.

Nadide öğrencileri olarak Osmanlı torunu olmaktan gurur duyuyoruz…

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler