Nadide Gölcük Anaokulu

FIRINCILAR İŞ BAŞINDA

Bu hafta “Meslekler” konusunu işleyen anasnıfı öğrencilerimiz birer fırıncı olup keyifle ekmek yaptılar. Önce ekmeğin oluşum aşamalarını öğrenen miniklerimiz lezzetli ekmekler yapmak için kolları sıvadılar.Hazırlanan maket fırınlarına geçtiler ve bir güzel hamurlarını yoğurarak şekillendirdiler. Sonrasında pişen ekmeklerini paketleyip eve götüren Minik Eller, Yıldızlar ve Dahiler sınıfı öğrencilerimiz üretmenin keyfini yaşadılar.

Devamını oku...

POLİS MERKEZİ GEZİMİZ

Nadide Gölcük Anaokulu anasınıfı öğrencileri meslekler konusu kapsamında öğrendiklerini polis merkezi ziyareti ile pekiştirdi. Bizleri güler yüzleriyle karşılayan polislerimiz, çocuklarımızı ekip arkadaşları ile tanıştırarak, karakolun belli bölümlerini gezdirdiler. Meslekleri hakkında bizleri bilgilendirerek öğrencilerimiz ile yakından ilgilenen polislerimiz öğrencilerimize tatlı ikramında bulundular.

İlk kez bir polis merkezine gitmenin verdiği heyecan ve mutluluk ile güzel bir geziyi tamamlayan anasınıfı öğrencileri, polislerimize teşekkür ederek geziyi sonlandırdı.

Devamını oku...

OKULUMUZDA GÖLGE OYUNU HEYECANI

Geleneksel kültürümüzün en güzel ve en ilgi çekici parçalarından biri olan gölge oyunu Karagöz ve Hacivat, bugün okulumuzdaki minikleri şenlendirdi. Karagöz ve Hacivat’ın birbirinden ilginç maceralarını, atışmalarını izlerken öğrencilerimizin kahkahaları tüm okula yayıldı. Güldürürken düşündüren, eğlendirirken öğreten Karagöz ve Hacivat okul kurallarından, düzenli beslenmeye kadar birçok konuda da minikleri bilgilendirdi. Geleneksel sanata bir de günümüz çizgi kahramanlarından eklenen karakterler ile öğrencilerimiz için gölge oyunu daha da ilgi çekici hale geldi. Gölge oyununun ardından söylenen tekerlemeler, şarkılar ve oynanan oyunlar ile öğrencilerimiz tadına doyulmaz anlar yaşadı.

Devamını oku...

‘’Ö’’ İLE BAŞLAYAN BİR KELİME SÖYLE BANA

‘’Ö ile başlayan bir kelime söyle bana" diyerek etkinliklerine başlayan Uğur Böcekleri sınıfımız bugün Ö sesini öğrendi. Örümcek, örtü, önlük, öğrenci, öğretmen gibi kelimeler üreten ve dergi çalışmasıyla da Ö sesini pekiştirdiler. Sanat etkinliği saatinde de örümcek faaliyeti yaparak örümcek parmak oyununu söylediler.

Devamını oku...

İŞTE BENİM MESLEĞİM

Nadide Gölcük Anaokulu Anasınıfı öğrencileri bu hafta meslekler hakkında bilgi sahibi olup kolları sıvayarak büyüyünce olmak istedikleri mesleklere özgü kostümlerini tasarladılar. Etkinlik sırasında çok eğlenen miniklerimiz meslekler defilesinde göz kamaştırdılar. Hafta içerisinde meslekleri tanıyan öğrencilerimiz bu defile ile meslekler konusunu pekiştirmiş oldular.

İşte  Meslekler defilemizden renkli kareler...

Devamını oku...

LİMONATA HAZIRLIYORUZ

Gölcük Nadide Anaokulumuzun hamarat öğrencileri Bilgin Yumurcaklar ve Uğur Böcekleri sınıflarımız bugün mutfak etkinliğinde limonata hazırlamaya karar verdiler. Limon sıkacaklarını alıp aşçı şapkalarını takan öğrencilerimiz, kolları sıvayarak limonlarını sıkmaya başladılar. Sürahinin içerisinde biriktirdikleri limon sularına biraz su ve biraz da şeker ekledikten sonra afiyetle içtiler.

Öğrencilerimizin ekşi, tatlı kavramını pekiştirdikleri mutfak etkinliğimizden kareler…

Devamını oku...

PAPATYALARIN BAHÇE KEYFİ

Kış mevsiminde olduğumuz bu aylarda havanın güzel olmasını fırsat bilen Papatyalar Sınıfı öğretmenlerine bahçeye çıkmak istediklerini söylediler. Montlarını giyinen Papatyalar, oyun parkının yolunu tuttular. Bahçede oyunlar oynayıp parkın tadını çıkaran miniklerimiz tüm enerjilerini bahçede harcadılar.

İşte Papatyalar Sınıfından kareler...

Devamını oku...

MİNİK SUNUCULAR TELEVİZYONDA

Gölcük Nadide Anaokulu öğrencileri, "Reklam nedir ? Ne işe yarar ? Reklam Ne için yapılır?" gibi sorulara beyin fırtınası yaparak cevap aradılar ve  reklam hakkında bilgi sahibi oldular.  Evde sevdikleri bir nesnenin reklamını tasarlayıp okulda arkadaşlarına coşkuyla sundular. Etkinlik esnasında eğlenceli dakikalar geçiren miniklerimiz aynı zamanda özgüvenlerini de geliştirdiler.

İşte eğlenceli etkinliğimizden kareler...

Devamını oku...

KIYAFETLERİMİ KATLIYORUM

Bilgin Yumurcaklar sınıfı bugün "Kendim Yapabiliyorum" dersinde aileleriyle birlikte yapmış oldukları kıyafet aparatıyla tanıştılar. Aparatları ellerine alarak kıyafetlerini nasıl düzenli katlanması gerektiğini öğrenmeye başladılar. Nadide öğrencilerimiz o kadar keyif alarak tamamladıklar ki çantalarındaki herşeyi katlama isteğinde bulundular. Artık evlerindeki kıyafetlerini kendilerinin katlayacaklarına ve ailelerine bu konuda destek olacaklarına söz verdiler.

Bilgin Yumurcakların kıyafet katlama aparatıyla geçen güzel anlarından kareler...

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler