Nadide Gölcük Anaokulu

YILDIZLAR SINIFINDA TÖREN COŞKUSU

Allah`in kelami, kainat kitabimizin ilk adimlarini tamamlayan Yildizlar sinifi ogrencilerimizden Zuhre Beren Keskin ve Omer Bilal Altun Kur`an-i Kerim`e gecerek Kuran torenlerini cosku ile tamamladilar. Heyecan ve mutluluklari  gozlerinden okunan yildizlarin bu torenle Kuran`a olan sevgi ve muhabbetleri daha da artti. Tekbirler ve salavatlar esliginde o guzel mekana giren yavrularimiz Peygamberimizin hadisleri ve ilahilerini soyleyerek misafirlerimize cok ozel anlar yasattilar. Bu anlamli gunde ogrencilerimize verdikleri destek icin misafirlerimize, ogretmenlerimize tesekkur ediyor tum yavrularimizin hakiki manada Allah`a kul habibi edibine yakisir ummet olmalarini rabbimizden niyaz ediyoruz.

Devamını oku...

SAKLANAN RAKAMLAR

Sağ elimde beş parmak,

Sol elimde beş parmak

Say bak, say say  bak, 1,2,3,4,5...

Tekerlemesiyle güne başladık. Bilgin yumurcaklar  bugün  5 rakamı ile  tanıştılar. İlk olarak abaküste ritmik sayma çalışması yaptılar. Daha sonra dikkatli bir şekilde okuma yazma etkinliğinde çizgi çalışması yaparak pekiştiler. Nadide öğrencilerimiz hiç yorulmadan yazı tahtasına geçerek 5 rakamını yazarak etkinlik sürecini devam ettirdiler. Sıra en heyecanlı etkinliğe  gelmişti, Bilgin Yumurcakların sınıfında küçük 5 rakamları saklanmıştı . Rakamaları bulmak için karıncalar gibi çok çalışıp  sınıfın her yerini aramalıydık. Hiç vakit kaybetmeden müzik eşliğinde 5 rakamlarını saklandıkları yerden bulmaya çalıştık . İşte Bilgin Yumurcakalar sınıfının oyun etkinliğinden kareler...

Devamını oku...

KENDİM YAPABİLİYORUM

Gölcük Nadide Anaokulu Minik Eller Sınıfı öğrencileri Kendim Yapabiliyorum dersi kapsamında bağımsız olarak askı kullanabilme becerisi kazanmaya yönelik çalışmalar yaptı. İnce ve kalın motor gelişimi, ön ve arka kavramı, iç dış kavramı gibi becerilerin de  pekişmesini sağlayan çok yönlü etkinliğimizde çocuklar oldukça eğlenceli anlar yaşadı.

Devamını oku...

MANDAL YARIŞI

Gölcük Nadide Anaokulu Papatyalar sınıfı, etkinliklerine bir yenisini daha ekleyerek mandal takma yarışı yaptılar. Öncelikle mandalın nerede kullanıldığını, neden kullanıldığını öğrenen minikler daha sonra kolları sıvayarak arkadaşlarıyla eşleştiler. Yarışmayı biraz daha eğlenceli hale getirmek için karşı karşıya kıyasıya mücadele ederek elbise ve çorapları mandalarla asmaya çalıştılar. Papatyalar sınıfı küçük kas gelişimlerini destekleyen oyunda oldukça eğlenceli anlar yaşadı.

İşte Papatyalar sınıfından kareler..

Devamını oku...

ZIPLAYAN YAVRU KANGURULAR

Mutlu olmayı isteyen şahsiyetler yetiştirmenin yolu özgüvenli bireyler yetiştirmekten geçiyor. Bunun için de küçük yaştan itibaren hem fiziksel hem de pedagojik gelişimlerini destekleyecek spor eğitimleri gereklidir. Nadide Eğitim Kurumları okul öncesinde cimnastik derslerimiz öğrencilerimizin bu eğitimlerine destek vermektedir.

Sevimli miniklerimiz bugün etkinlik salonumuzda cimnastik öğretmenimizle " Zıplayan yavru kanguru oyununu" oynadı. Eğitsel oyunlarla öğrencilerimiz derste çok eğlenceli vakitler geçirdiler.

Devamını oku...

MEVLANA'NIN YEDİ ÖĞÜDÜ

Cömertlikte ve yardım etmede akarsu gibi ol,

Şefkat ve merhamette güneş gibi ol,

Başkalarının kusurlarını örtmede gece gibi ol,

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,

Tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol,

Hoşgörülükte deniz ol,

Ya olduğun gibi görün ,ya göründüğün gibi ol..

Nadide Okulun Nadide öğrencileri güne Mevlana'nın yedi öğüdüyle başladı. Mevlana Celaleddin Rumi’nin Şeb-i Arus yıl dönümünde anmak ve hissetmek amacıyla okulca hazırlanan programımız heyecanla başladı. İlk olarak Mevlana kimdir? sorusuna cevap aradıktan sonra yaptığı eserler ve yedi öğüdünde ne anlatmak istediği çocuklara açıklanarak sohbet edildi. Daha sonra Mevlana’nın hayatını anlatan tiyatro gösteri sergilendi. Sıra en heyecanlı bölüme gelmişti ney eşliğinde semazen gösterisi yapıldı. Nadide öğrencilerimiz, merakla ve ilgiyle izlediler. Kocaman alkışlarla programımız tamamlandı. Etkinlik sonunda minik semazenlerimizin arkadaşlarına Konya şekeri ve kolanya ikram ettiler.

Hz. Mevlana'nın derin duygularla ve maneviyatla anıldığı programımızdan kareler..

Devamını oku...

TÜRKİYE’NİN İNCİSİ KOCAELİ MÜZESİ

Gölcük Nadide Anasınıfı öğrencilerimiz bu hafta yaşadığımız şehir KOCAELİ’yi tanımak için birçok etkinliğe imzalarını attılar. Kocaeli’yi daha yakından tanımak adına Türkiye’nin İncisi Kocaeli Müzesi yapmaya karar verdiler. Öğrencilerimizin, velilerimizin büyük destekleriyle müzemiz hazırlandı. Kocaeli’nin önemli eserlerinin sergilendiği müzemizin açılışını Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLSUYU ve Şube Müdürü Ömer KIZILDAĞ yaptılar. Kurucu temsilcimiz Süleyman MAVUŞ ve Nadide İlkokulu Müdürümüz Mümtaz ALKAN beyefendilerinin de katılımlarıyla müze etkinliğimiz devam etti. Öğrencilerimizin yapılan eserleri tanıtmasıyla devam eden etkinliğimiz, velilerimizin ve diğer yaş grubundaki öğrencilerimizin müzeyi gezmesiyle son buldu.

Emeği geçen tüm öğrencilerimize velilerimize, yardımcı ablalarımıza ve çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. İşte bu güzel açılışımızdan sizler için seçtiklerimiz..

Devamını oku...

HOŞ GELDİN YA RESULALLAH (S.A.V)

Gönlümüze hoş geldin

Anlamsızlığın hüküm sürdüğü dünyada

Anlam ararken Seni bulduk.

Kötülüğün yüreklerimizi işgal ettiği bir toplumda

Merhameti, o eşsiz güzelliği Sende bulduk.

Sen ki âlemlere rahmet olarak gönderilensin

Sen ki tesellisin çölleşen kalplere..

Hoş geldin Efendim.

Karanlıklardan aydınlığa kavuşturan Sevgili

Hoş geldin..

Gölcük Nadide Anaokulu olarak önderimiz, rehberimiz Sevgili Peygamberimizin doğum günü münasebetiyle düzenlediğimiz Sîret Haftası çerçevesinde öğrencilerimizle çok heyecanlı bir gün yaşadık. Hazırladığımız  bir mekana çocuklarımızla beraber salavatlar eşliğinde girdik. İlahiler, şiirler, tiyatrolarla neşeli ve heyecanlı dakikalar yaşadık.Törenimizin sonunda salavat yarışması sonucu en çok salavat çeken yavrularımıza ödüllerini takdim ettik. Manevi, coşkulu bir günün ardından Alemlere Rahmet Peygamberimizi acizane küçük yüreklere aktarmaya gayret ederken, Nadide öğretmen ve ablalarından Rabbimiz razı olsun diyoruz. Ümmet-i Muhammed olarak Resulallah’ın yolundan bir zerre ayrılmamak derdimiz, gayemiz, hedefimiz olsun inşallah.

İşte o anlamlı programımızdan kareler..

Devamını oku...

SAĞLIKLI BESLENİYORUM

Gülcük Nadide Anaokulumuz bugün İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Birimi'nden gelen misafirlerini büyük bir heyecanla karşıladı. Sağlık Okur Yazarlığı ve Sağlıklı Beslenme konularını işleyen Gülsemin ÇAVUŞOĞLU ve Merve DÖNMEZ hemşirelerimiz öğrencilerimizin sorularını cevaplandırarak eğitimlerini tamamladı.

Nadide öğrencilerimiz, sağlıklı beslenmeye söz vererek misafirlerimize teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler