Nadide İzmit Anaokulu

İYİLİK KARDEŞİM ETKİNLİĞİMİZ

Nadide okulumuzun nadide öğrencileri karakter eğitimi etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Bu ayki karakter eğitimi konumuz olan “SEVGİ - SAYGI” başlığı altında ilk etkinliğimiz “sınıf kardeşliği” uygulandı. Sınıflarımızda öğretmenlerimizin öncülüğünde çekilen kuralar sonucu her çocuğun bir iyilik kardeşi oldu. Çocuklar hafta boyunca iyilik kardeşine güzel, küçük sürprizler hazırladılar. Hazırladıkları sürprizleri sınıflardaki kuşların sepetlerine yerleştiren çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Devamını oku...

HZ. MEVLANA'YI TANIYORUZ.

‘’Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol.

Şefkat ve merhamette güneş gibi ol.

Başkalarının kusurunu örtmekte gece gibi ol.

Hoşgörülükte deniz gibi ol.

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol. ‘’

Nadide öğrencilerimize bugün Hz. Mevlana’yı anlattık. Hoşgörülü olmayı, arkadaşlıkta , dostlukta dürüstlüğün, anlayışlı olmanın, kalp kırmamanın önemini vurguladık. Okulumuzun etkinlik salonunda hazırlanan semazen gösterisini ney sesi eşliğinde izleyerek ruhumuzu kalbimizi dinlendirdik.

Devamını oku...

NADİDE ÖĞRENCİLERİMİZİN KOCAELİ MÜZESİ

İzmit Özel Nadide Anaokulumuzda öğrencilerimiz, bir hafta boyunca yaşadığımız şehir olan Kocaeli’nin tarihi yerleri, meşhur yiyecekleri ve birçok güzelliklerini öğrendiler. Öğrencilerimiz ile hazırladığımız minyatür maketlerimizle müzemizin oluşturulmasına destek oldular. Daha sonra müze kartlarını alarak Kocaeli müzemizi ziyarette bulundular.

Etkinlikte emeği geçen İzmit Nadide ailesine teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

UZAY MACERAMIZ

Nadide okulumuzda hazırlık grubu öğrencilerimizle birbirinden güzel eğlenceli etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Uzay nedir? Güneş ve yıldızlar nerededir? Kaç tane gezegen vardır? gibi soruların cevaplarını öğrendikten sonra, izlediğimiz videolar ve sınıfımızda hazırladığımız uzay projesi çalışmamız ile görsel olarak da  pekiştirdiğimiz uzay konulu çalışmamızı sizlerle de paylaşmak istedik.

Devamını oku...

PEYGAMBERİMİZİ ANIYORUZ

Bugün İzmit Nadide Anaokulumuzda alemlere rahmet olarak gönderilmiş olan Peygamber Efendimizin doğumu olarak nitelendirilen Mevlid Kandilimizi coşkuyla kutladık. Programımızı okulumuzun konferans salonunda selavatlar ve ilahiler eşliğinde gerçekleştirdik. Okulumuzun yardımcı ablaları öğrencilerimize "Peygamberlerini özleyen çocuk" adlı piyesi sergiledikten sonra her sınıf önceden hazırlamış olduğu şiir ve ilahileri diğer arkadaşlarına okudular. Son olarak salavat yarışmamızın birincilerine hediyeleri taktim ederek programımızı sonlandırdık. Okulumuz öğrencilerinden “Elif Rana Ekşi’nin” ailesine bizlere ikram olarak gönderdikleri kandil simitleri için çok teşekkür ederiz.

Rabbimizden resulünü andığımız bugünde dualarımız ve salavatlarımızı kabul etmesini ve minik yüreklerden Efendimiz'i (s.a.v) haberdar etmesini dileriz. Kandilimiz Mübarek Olsun…

 

Devamını oku...

KOCAELİMİZ'İN NELERİ MEŞHUR?

Havasını soluduğumuz, yemyeşil doğasıyla, gezilecek görülecek birbirinden güzel tabiatı, kültürü ve yiyecekleriyle yaşadığımız Kocaeli’mizi öğreniyoruz bu hafta öğrencilerimizle. Haftaya Kocaeli’nin Marmara bölgesinde olduğunu öğrenerek başlayan öğrencilerimiz,  bugün de aileleriyle birlikte hazırladıkları Kocaeli’nin meşhur yiyecekleri kitapçığı ile şehrimizi tanımaya devam ettiler. İlimizin meşhur yiyeceklerini de arkadaşlarına ikram ederek Nadide okulundaki anılarına güzellikler eklediler.

Devamını oku...

REHBERLİK ETKİNLİĞİMİZ

Değerli Velimiz,
Bu ay Anasınıfı ve Anasınıfı Hazırlık öğrencilerimizle yaptığımız sınıf grup rehberlik etkinliğimizin konusu "Kitle İletişim Araçlarının Bilinçli Kullanımı" ile ilgiliydi. Etkinliğimiz kapsamında ilk önce öğrencilerimize geçmişte ve günümüzde kullanılan kitle iletişim araçlarının tanıtımını yaptık. Daha sonra öğrencilerimize kitle iletişim araçlarını bilinçli kullanmanın öneminden bahsettik. İşte etkinliğimizden sizinle paylaşmak istediklerimiz…

Devamını oku...

KURALLAR HER YERDE...

Değerli Velimiz,
Bu ay Kreş öğrencilerimizle yaptığımız sınıf grup rehberlik etkinliğimizin amacı kuralların neden konulduğunun farkına varmalarını sağlamaktı. Etkinliğimizde öğrencilerimizle trafik kuralları oyunu oynayarak kurallara uymadığımızda nelerle karşılaşabileceğimize dair bir farkındalık oluşturduk. Sonrasında okul kuralları, sınıf kuralları ve evimizdeki kurallar ile ilgili konuşarak bu kuralların neden var olduğundan bahsettik ve daha sonra etkinliğimizi sonlandırdık.

İşte etkinliğimizden sizinle paylaşmak istediklerimiz…

Devamını oku...

ÇOCUKLARIN EN TEMEL HAKKI, BİZCE " ÇOCUK OLMA HAKKI! "

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne.

Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar şarkılar söyleyip yıldızların arasında.

Dünya verelim çocuklara kocaman bir elma gibi verelim, sıcacık bir ekmek somunu gibi hiç değilse bir günlüğüne doysunlar.

Dünyayı verelim çocuklara bir günlük de olsa öğrensin dünya ‘’arkadaşlığı, dostluğu, barışı’’

      Nadide okulumuzda Dünya Çocuk Hakları gününü kutladık öğrencilerimizle. ‘’Her çocuk okuma hakkına sahiptir’’ , Her çocuk oyun oynama hakkına sahiptir’’ dedik okulumuzun koridorlarında en yüksek ses tonumuzla, ellerimizde pankartlarımızla. Bugünün yarını, yarının umudu olan kıymetli çocuklarımızla. 

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler