Nadide İzmit Anaokulu

HACİVAT VE KARAGÖZ OKULUMUZDA

Geleneksel kültürümüzün gölge oyunu, çocukların çok sevdiği iki karakter Karagöz ve Hacivat yeniden Nadide okulumuzda.. Bugün öğrencilerimiz, çok sevdikleri misafirlerini ağırlamak için bambaşka bir heyecanla geldiler okullarına. “Yar bana bir eğlence" dedikçe Hacivat, çocuklarımızın şen kahkahaları sardı etrafımızı. Güldürürken düşündüren, eğlendirirken öğreten bu iki önemli karakterden, okul kurallarından düzenli beslenmeye, insan ilişkilerinden, aile yaşantısına kadar her konuda bilgiler öğrendik. Değerli hayali ustası Nihat Amcamızla birlikte oyunlar oynayıp şarkılar söyledik. Tadına doyulmaz bilgi dolu güzel dakikalar geçirdiğimiz Karagöz ve Hacivat gölge oyununun ardından yüzlerimizde içten bir gülümseme ile sınıflarımıza doğru yavaş yavaş ilerledik..

Devamını oku...

EN MUTLU GÜN

Nadide öğrencilerimiz Değer Eğitimi dersinde başarılarını göstermeye başladılar. Çalışkan Mucitler sınıfından Zehra Çakır ve Ayşe Sima Çelik gösterdikleri gayretleri ve başarıları sonucu yüce kitabımız Kuran-ı Kerime geçtiler. Unutulmaz bir gün yaşayan çocuklarımız, okunan dualar, hadisler, ilahiler eşliğinde pastalarını keserek mutluluklarını arkadaşları ve aileleriyle paylaştılar. Nadide öğrencilerimizi tebrik ediyor, Kur'an ışığında bir ömür diliyoruz..

Devamını oku...

MİNİK ELLER EBRU SANATIYLA TANIŞIYOR

Okulumuzun ELMA ŞEKERLERİ sınıfı Ebru derslerine güzel bir başlangıç yaptı. Önce malzemeleri tanıyarak başlayan yetenekli çocuklarımız, heyecanla Ebru sanatı yapmaya başladılar. Renklerin su üzerindeki dansı çocuklarımızın yeteneğiyle birleşince ortaya bu görüntüler çıktı...

Devamını oku...

MERAK EDİYORUZ, ÖĞRENİYORUZ

Okulumuzun küçük meraklı kaşifleri, ELMA ŞEKERLERİ bugün yanardağ deneyi yaptılar. Yanardağlar hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra malzemelerimiz yavaş yavaş karıştı ve yanardağımız meraklı bakışlar altında patladı. Etrafa yayılan lavlar hepimizi oldukça heyecanlandırdı.

Deneyerek öğrendiğimiz bu etkinliğimizden sizlerle paylaşmak istediğimiz kareler..

Devamını oku...

NADİDE KAR ŞENLİĞİ

Okulumuzun MİNİK KELEBEKLER ve ELMA ŞEKERLERİ sınıfları bugün hep birlikte kar neşesi yaşadılar. Beklenen karın gelmemesi miniklerimizin kar eğlencesi yaşamasına engel olamadı. Atkı, bere ve eldivenlerini takan çocuklarımız pamuktan karlarla doyasıya eğlendiler.

Neşe dolu etkinliğimizden sizlerle paylaşmak istediğimiz kareler...

Devamını oku...

NADİDE OKULUMDA KARNE GÜNÜ

Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu nedenle okul öncesi eğitim sürecince çocuklar ilkokula hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler.

Bizler de değerli öğrencilerimizin eğitimlerini gerçek yaşamla bağdaştırarak kalıcı hala gelmesini sağlamayı amaçladık bir dönem boyunca. Kış gecelerinden Kocaeli müzesine, millî kahramanlarımızdan Osmanlı haftası etkinliklerine kadar birbirinden güzel etkinlikler hazırladık öğrencilerimiz için. Değerlerimizin farkında olan, bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla bugün çıktığımız bu yolda tamamladığımız birinci dönemin sonunda, karnelerini aldı öğrencilerimiz.

Nadide öğrencilerimizin aileleri ile birlikte, sağlıklı, mutlu hayırlı bir tatil geçirmelerini temenni ediyoruz..

Devamını oku...

OSMANLI HAFTASINI KUTLADIK

Bugün Nadide okulumuzda Osmanlı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle  Osmanlı haftasını kutladık.  Osmanlı’yı anlamak, o dönemi tekrar yaşatabilmek adına öğretmenlerimiz tarafından okulumuzda Osmanlı köşesi oluşturuldu. Sınıflarımızda çocuklarımıza Osmanlı kültürü hakkında bilgi verildi. Osmanlı’nın yöresel kıyafetlerini, osmanlı macununu, sanatsal faaliyetlerini ve mehter marşını anlatan slaytlarla miniklerimiz tarihimizi ve kültürümüzü öğrendiler.

Çocuklarımız hazırlanan köşede hatıra fotoğrafı çektirerek Osmanlı döneminde yaşama fırsatı buldular. 

Devamını oku...

HAYIR DİYEBİLİYORUM

Nadide Anasınıfı Hazırlık grubu öğrencilerimizle yaptığımız sınıf grup rehberlik etkinliğimizin adı "Evet-Hayır Yarışması"ydı. Etkinliğimizin amacı öğrencilerimizin yapmak istemediği bir şey ile karşı karşıya kaldığında ya da yapınca huzursuz olabileceğini düşündüğü olaylar karşısında 'hayır' diyebilmenin önemli olduğunun farkına varmalarını sağlamaktı. Öğrencilerimiz 'evet' anlamına gelen gülen yüz ve 'hayır' anlamına gelen üzgün yüz kartlarını boyadılar. Günlük hayatta karşımıza çıkabilecek örnek durumlar ile ilgili sorulara uygun kartı kaldırarak cevap verdiler.

Daha sonra verilen cevapları değerlendirerek hangi durumlarda 'hayır' demeleri gerektiğini uygulayarak etkinliğimizi sonlandırdık.

Devamını oku...

EMPATİ KURUYORUM, GÖRME ENGELLİ KARDEŞLERİMİ ANLIYORUM

Hayatta bazı insanlar görme engelli olarak dünyaya gelmekte bazıları da sonradan görme yetilerini yitirmektedir. Her ne şekilde olursa olsun bir insanın görme engelli olarak yaşamını sürdürebilmesi çok zordur ve bu kişilere karşı her zaman anlayışlı ve yardımsever olmamamız gerekmektedir. Bizler de öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren bilinçlenmelerini sağlamak, minik yüreklerine yardımseverlik duygusu aşılamak ve empati kurma becerilerini geliştirmek amacıyla "Görme Engelliler Haftası'nda" onlar için güzel bir skeç hazırladık.

Sosyal alanların onlara göre düzenlemesinin ve onlara yardımcı olmanın önemini izledikleri skeçle yaşayarak öğrenen öğlencilerimizin, bu bilinçle yetişen yeni nesillerin öncüleri olmasını diliyoruz.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler