Nadide İzmit Anaokulu

KUR'AN OKUYORUM

Neşeli Kalpler sınıfından MEHMET EMİN ve MERYEM ASEL gayretli çalışmalarının sonucunda Kur'an-ı Kerime'e geçerek ailelerini gururlandırdılar.Yakın akrabalarının da katıldığı programımız öğrencilerimiz ve aileleri için unutulmaz birgün oldu.İlahilerin ve hadislerin okunmasının ardından pasta kesildi ve madalyonlarımız takıldı.Öğrencilerimizin gözlerinden heyecan ve mutluluk  okunuyordu.Tüm öğrencilerimiz için duamız geçirdikleri hergünün Allahın ve resulunün yolunda Kur'an ışığında olmasıdır.

Devamını oku...

SABREDELİM

Okulumuzun kreş grubu öğrencileri "Elma Şekerleri" bu ay karakter eğitimi konusu kapsamında "sabır-şükür" konusunu ele aldılar.Sürpriz dinazor yumurtalarını okulun ilk gününde büyümesi için suya bırakan çocuklarımız heyecanlı bekleyişe başladılar.Hafta boyunca yumurtalarının yavaş yavaş çatlamasını gözlemlediler.Büyük bir sabırla bekleyen çocuklarımız haftanın son gününde yumurtalarından çıkan dinazor'a "merhaba" dediler.Sınıfta sevinçle karşılanan dinazorlarına isim vermeyide unutmadılar.Aramıza hoşgeldin DİNO...

Devamını oku...

23 NİSAN COŞKUSU

"Bu dünya'yı yeni baştan

Biz çocuklar kuracağız

Her güçlüğün karşısında

Dağlar gibi duracağız."

Bugünün küçüğü yarının büyüğü Nadide çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramını büyük bir coşkuyla kutladı.Öğretmenimizin günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla başlayan programımızda bütün sınıflarımız bugüne özel en anlamlı şarkılarla sahnede yerlerini aldılar.Salonumuzu şanlı bayrağımızla süslerken yüreğimizide  Nadide çocuklarımızın neşesi süsledi.23 Nisan çocuk bayramımızdan sizlerle paylaşmak istediğimiz kareler.

Devamını oku...

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK OLUYORUZ

Özel Çocuk Eğitim Sağlığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan yataklı servis tünelinde görsel ve fiziksel değişiklik yapmayı ve çocuk servisinde kütüphane kurmayı planladıkları sosyal sorumluluk projesinde nadide öğrencilerimiz ile katkıda bulunmayı planladık. Proje kapsamında temin edilen kumbaralar ile öğrencilerimiz harçlıklarından arttırdıkları miktarları kumbaralarında biriktirdiler. Ç.E.S tarafından okulumuzda oluşturulan kitap standından öğrencilerimiz kumbaralarındaki para ile kitap satın alarak toplanan ücretlerle kütüphane yapımı için projeye destek olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşadık.Proje için destek olan tüm nadide velilerimize ve geleceğin sorumluluk sahibi öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

PAYLAŞMAK GÜZELDİR

Nadide öğrencilerimiz çok anlamlı bir projede kalplerini birleştirdi."Kitapsız büyüyen çocuk,susuz büyüyen ağaca benzer" sözünden yola çıkarak kitapsız çocuk kalmasın istedik ve bir proje başlattık.Okulumuzun hazırlamış olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarımız uzaklardaki kardeşlerimizin okuluna kitap yardımında bulundu.Çocuklarımız evlerinden en sevdiği,başka arkadaşlarının da okumasını istediği biraz yıpranmış kitaplarını okulumuzda kurduğumuz Kitap Hastanesine getirdi.Çocuklarımız burda yıpranmış olan kitapları onardı.Tekrar hayat bulan kitaplarımız uzun bir yolculuktan sonra yeni sahiplerine ulaştı.Kitaplarına kavuşan miniklerin ise mutluluğu görülmeye değerdi...Bu güzel projede çocuklarımızı ve bizleri yalnız bırakmayan Nadide velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

YÜZME ETKİNLİĞİMİZ

Bilgin Pırlantalar, Çalışkan Mucitler, Sevgi Tomurcukları ve Neşeli Kalpler sınıflarında bugün havuz heyecanı vardı. Yüzme etkinliğimizin 3. gerçekleştirdik. Gruplar halinde havuza girerek keyifli dakikalar geçirdik. Önce ısınma hareketleri yaptık daha sonra suya giren öğrencilerimiz değişik aktiviteler yaparak bol bol eğlendiler. İlkbahar mevsiminde yüzmenin keyfini Nadide havuzda yaşadılar.

Devamını oku...

BAHÇEMİZDE ÇİLEK FESTİVALİ

İlkbahar Mevsiminin gelmesiyle yaz meyvelerinden çileği tanıyan nadide öğrencilerimiz çileğin faydalarını öğrenerek okulumuzun bahçesinde düzenlediğimiz çilek festivaline katılmanın heyecanını yaşadılar. Hazırlanan masalardaki muhteşem sunumlarımızla önce hatıra fotoğraflarını çekildiler ardından yerlerini alarak biribirinden lezzetli çileklerin tadına bakmanın keyfini yaşadılar. Güzel ve keyifli geçen etkinliğimizde çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

Devamını oku...

NADİDE OKULUMDA KURAN TÖRENİMİZ

Peygamber efendimizin "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim öğrenen ve öğretendir."Hadisi ile çıktığımız bu yola hız kesmeden devam ediyoruz.Çalışkan Mucitler sınıfından KEREM BİKBAY ve Neşeli kalpler sınıfından KEREM KESKİN gayretli çalışmalarının sonucunda yüce kitabımızı olan Kur'an-ı Kerim e geçmeyi başardılar.Bu azim ve gayretlerine karşılık güzel bir kutlamayı hak ettiler.Hadisler ve ilahiler eşliğinde güzel bir program gerçekleştirdik.Nadide öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik eder ve Kur'an ışığında bir ömür dileriz

Devamını oku...

BEYZANUR VE ELANUR KARDEŞLER KUR'AN OKUYOR

Çalışkan Mucitler ve Neşeli Kalpler sınıflarından Beyzanur ve Elanur kardeşler küçük yaşlarına rağmen gayretli çalışmalarının sonunda yüce kitabımız Kur'an-ı Kerime  geçmeyi başardılar.Hadis ve ilahiler eşliğinde güzel bir program gerçekleştirdik.Madalyanlarını takan öğrencilerimiz oldukça sevinçli ve heyecanlıydılar.Öğrencilerimizin aileleride güzel sürprizlerle bu mutlu ve heyecanlı günümüze otak olarak sevinçlerini bizlerle paylaştılar.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler