Nadide İzmit Anaokulu

NADİDE OKULUMDA KARNE GÜNÜ

Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu nedenle okul öncesi eğitim sürecince çocuklar ilkokula hazırlanırken paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler.

Bizler de değerli öğrencilerimizin eğitimlerini gerçek yaşamla bağdaştırarak kalıcı hala gelmesini sağlamayı amaçladık bir dönem boyunca. Kış gecelerinden Kocaeli müzesine, millî kahramanlarımızdan Osmanlı haftası etkinliklerine kadar birbirinden güzel etkinlikler hazırladık öğrencilerimiz için. Değerlerimizin farkında olan, bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla bugün çıktığımız bu yolda tamamladığımız birinci dönemin sonunda, karnelerini aldı öğrencilerimiz.

Nadide öğrencilerimizin aileleri ile birlikte, sağlıklı, mutlu hayırlı bir tatil geçirmelerini temenni ediyoruz..

Devamını oku...

OSMANLI HAFTASINI KUTLADIK

Bugün Nadide okulumuzda Osmanlı’nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle  Osmanlı haftasını kutladık.  Osmanlı’yı anlamak, o dönemi tekrar yaşatabilmek adına öğretmenlerimiz tarafından okulumuzda Osmanlı köşesi oluşturuldu. Sınıflarımızda çocuklarımıza Osmanlı kültürü hakkında bilgi verildi. Osmanlı’nın yöresel kıyafetlerini, osmanlı macununu, sanatsal faaliyetlerini ve mehter marşını anlatan slaytlarla miniklerimiz tarihimizi ve kültürümüzü öğrendiler.

Çocuklarımız hazırlanan köşede hatıra fotoğrafı çektirerek Osmanlı döneminde yaşama fırsatı buldular. 

Devamını oku...

HAYIR DİYEBİLİYORUM

Nadide Anasınıfı Hazırlık grubu öğrencilerimizle yaptığımız sınıf grup rehberlik etkinliğimizin adı "Evet-Hayır Yarışması"ydı. Etkinliğimizin amacı öğrencilerimizin yapmak istemediği bir şey ile karşı karşıya kaldığında ya da yapınca huzursuz olabileceğini düşündüğü olaylar karşısında 'hayır' diyebilmenin önemli olduğunun farkına varmalarını sağlamaktı. Öğrencilerimiz 'evet' anlamına gelen gülen yüz ve 'hayır' anlamına gelen üzgün yüz kartlarını boyadılar. Günlük hayatta karşımıza çıkabilecek örnek durumlar ile ilgili sorulara uygun kartı kaldırarak cevap verdiler.

Daha sonra verilen cevapları değerlendirerek hangi durumlarda 'hayır' demeleri gerektiğini uygulayarak etkinliğimizi sonlandırdık.

Devamını oku...

EMPATİ KURUYORUM, GÖRME ENGELLİ KARDEŞLERİMİ ANLIYORUM

Hayatta bazı insanlar görme engelli olarak dünyaya gelmekte bazıları da sonradan görme yetilerini yitirmektedir. Her ne şekilde olursa olsun bir insanın görme engelli olarak yaşamını sürdürebilmesi çok zordur ve bu kişilere karşı her zaman anlayışlı ve yardımsever olmamamız gerekmektedir. Bizler de öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren bilinçlenmelerini sağlamak, minik yüreklerine yardımseverlik duygusu aşılamak ve empati kurma becerilerini geliştirmek amacıyla "Görme Engelliler Haftası'nda" onlar için güzel bir skeç hazırladık.

Sosyal alanların onlara göre düzenlemesinin ve onlara yardımcı olmanın önemini izledikleri skeçle yaşayarak öğrenen öğlencilerimizin, bu bilinçle yetişen yeni nesillerin öncüleri olmasını diliyoruz.

Devamını oku...

NADİDE ÖĞRENCİLERİ POSTANE GEZİSİNDE

Nadide Anaokulu öğrencilerimiz okulumuza en yakın postaneyi ziyarete giderek ilk defa mektup göndermenin heyecanını yaşadılar. Günümüz teknolojisine yenik düşen belki de birçoğumuzun artık unuttuğu mektuplar, bugün postacı amcamız yardımıyla kapıyı çalacak ve duygularımız hayat bulacak… Postane gezimiz sırasında çok ilginç bilgilerde öğrendik. Her mahallenin bir kutusu olduğunu, adreslerle dolu dolapları ve raflarıyla mektup adalarını herkese ve her yere  ulaşması gereken mektupları öğrendik. Öğrencilerimiz yaparak ve yaşayarak öğrenmenin ilkesi doğrultusunda unutulmaya yüz tutmuş mektuplaşma geleneğimizi bizlere yeniden hatırlatmış oldular.

Devamını oku...

MİNİK SU DAMLALARI

Okulumuzun ELMA ŞEKERLERİ sınıfı bugün su tasarrufu konusunu öğrendi. "Tasarruf nedir? Nasıl tasarruf ederiz? Su olmazsa ne olur?" gibi sorulara cevap arayan çocuklarımız, tasarruf konusunda farkındalık kazandı. Hep birlikte proje çalışması yaparak konuyu pekiştiren ELMA ŞEKERLERİ sınıfı bir konuyu daha eğlenerek öğrenmiş oldu. Bundan sonra hepsi suyumuzu koruma altına alan birer küçük bekçi oldular.

Bu güzel etkinliğimizden sizlerle paylaşmak istediğimiz kareler...

Devamını oku...

SAFARİ GEZİMİZ

Nadide öğrencilerimiz bugün hayvanlarının gizemli dünyasına yolculuğa çıktılar. Şapkalarını takıp, dürbünlerini ve fotoğraf makinelerini de yanlarına alıp hep birlikte safariye katıldılar. Ormanların kralı aslanın, maymunların, zürafanın, yılanın yanına giderek fotoğraflarını çektiler. Öğrencilerimiz safari yeleklerini giyip, saferi arabasına bindiler.

Saferi yolculuğundan sonra sınıflara gelerek safaride gördüklerinin resimlerini çizen öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

Devamını oku...

AHMET KEREM'İN KUTLAMA SEVİNCİ

Bilgin Pırlantalar sınıfımız öğrencilerinden AHMET KEREM AVCI değer eğitimi kutlamasıyla başarısının sevincini ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. Öncelikle misafirlerimiz sınıfça sunduğumuz manevi şölen ile keyifli anlar yaşadılar. Daha sonra Ahmet Kerem, aldığı hediyelerle ve ikramlarla arkadaşlarını sevindirdi. Sınıfça başarılarımızın daim olmasını diliyoruz.

Minik öğrencimiz AHMET KEREM AVCI'yı tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

ENGELLİLERİ ANLAMAK İÇİN ENGELLİ OLMAYA GEREK YOK

Günlük yaşantımızda engelli bireylerle birçoğumuz karşılaşmışızdır. Bizim de bu ayki rehberlik etkinliğimizin amacı, engelli bireylerin de yaşam mücadelesi verdiğini görmek, onların yaşam mücadelesini kolaylaştırmak için neler yapabileceğimizi öğrenmek, onları incitecek ve ötekileştirecek sözlerden ve davranışlardan kaçınmak, kısacası amaç farkında olmaktır..

Biz de öğrencilerimizle birlikte engelli bireylere karşı empati ve farkındalık oluşturabilmek adına bazı etkinlikler yaptık. Bu etkinliklerden sizlerle paylaşmak istediklerimiz…

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler