Nadide Kartepe Kreş

AYILAR NEDEN KIŞ UYKUSUNA YATAR?

Uçan Balonlar Sınıfı bugün “Ayılar neden kış uykusuna yatar?” sorusuna cevap aradılar. Miniklerimiz beyin fırtınası yaparak düşündükleri fikirleri arkadaşları ile paylaştılar. Etkinlik için hazırlanan köşede öğretmenleri eşliğinde sorumuzun asıl cevabını öğrenen minikler, kış uykusuna yatmanın tadını eğlenceli bir şekilde denediler. Son olarak eğitici videolarını izleyerek konularını pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

GÖSTER ANLAT ZAMANI

Anasınıfımız Göster Anlat adlı etkinliklerini sunmaya devam ediyor. Ayşenur Oktay arkadaşımız kurabiye hamuru getirerek neler yapılacağını gösterirken Zümra Enzel Efe arkadaşımız da oyuncak kasasını getirip, kasanın ne işe yaradığını anlattı. Kayra Eren Altunbaş ise uçaklarla ilgili bilim kitabından önemli bilgiler paylaştı bizimle.

Tüm arkadaşlarımıza sunumları için teşekkür ediyoruz..

Devamını oku...

ZAMANIN ÖNEMİ

Zamanı ve saat çeşitlerini öğrenen Çalışkan Karıncalar, önce zaman makinesinin içine girdiler ve hangi zamanda olmak istediklerini arkadaşlarına anlattılar. Daha sonra kum saati ve güneş saatinin nasıl çalıştığını öğrendiler. Etkinlikle bilgilerini pekiştiren Karıncalar, uyku saatlerini gösteren kol saatlerini takıp, erken yatıp erken kalkacaklarına dair öğretmenlerine söz verdiler.

Devamını oku...

İYİLİK KARDEŞİM

Özel Nadide Kartepe Kreş anasınıfı öğrencileri Karakter Eğitimi konumuz olan Sevgi-Saygı etkinliğinin Sınıf Kardeşliği isimli çalışmayı tamamladılar. Öğrencilerimiz kura ile belirlenen kardeşine bir hafta boyunca küçük ama manevi değeri yüksek hediyeler getirdiler. Hediyeler, ağacımızda bulunan güvercinlerde biriktirildi ve bir hafta sonunda çocuklarımız kardeşlerine sarılarak hediyeleştiler.

Nadide öğrencilerimiz, paylaşmayı, hediyeleşmeyi, kardeşliği ve sevgiyi bir kez daha yaşamanın heyecanıyla yeni etkinleri bekliyorlar..

Devamını oku...

GECE VE GÜNDÜZÜN OLUŞUMU

Gökkuşağı sınıfı bu hafta deney saatlerinde gece-gündüz oluşumunu öğrendiler. Öğretmenlerinden ilk olarak gece-gündüzün oluşumunu dinleyen miniklerimiz, hazırlanan deney köşesine geçtiler.

Dünyanın kendi etrafında dönmesiyle gece-gündüzün oluşumu etkinliğini eğlenceli bir şekilde tamamlayan öğrencilerimiz, yeni bilgiler öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar. 

Devamını oku...

DÖNDÜM MEVLANA GİBİ

Mevlana haftası nedeni ile okulumuzda çeşitli etkinlikler yaptık. Önce Mevlana kimdir öğrendik ardından yardımcı ablalarımızın bizler için hazırladığı tiyatroyu izledik. Daha sonra Çalışkan Karıncalar ve Uçan Balonlar sınıflarının semazen gösterileriyle güzel bir atmosfer yakaladık. Son olarak Gökkuşağı sınıfının Mevlana şekerlerini dağıtmasıyla birlikte etkinliğimizi tamamlamış olduk.

Devamını oku...

DENEYEREK ÖĞRENİYORUZ

Uçan Balonlar Sınıfı deneyerek öğrenmeye devam ediyor. Bu haftada miniklerimiz erime-donma olayını eğlenerek öğrendiler. İlk olarak öğretmenleri rehberliğinde hayvan oyuncaklarını poşete koyup, su ekleyerek donmak üzere buzluğa bıraktılar. Buzlukta donmuş olan hayvanlarını kurtarmak için epeyce çaba sarf ettiler.

Minik yardım severler buzların erimesiyle hayvan oyuncaklarına kavuşmuş olup aynı zamanda erime-donma olayını deneyerek gözlemlemiş oldular..

Devamını oku...

YAŞADIĞIM ŞEHİR KOCAELİ

Nadide Kartepe Kreşimizde öğrencilerimiz, bir hafta boyunca yaşadığımız şehir olan Kocaeli’yi daha yakından tanıdılar. Tarihi yerleri, yetiştirilen ürünleri ve şehrimize ait güzellikleri öğrendiler. Ardından Çalışkan Karıncalar sınıfının hazırlamış olduğu şehrimizi anlatan müzeyi ziyaret eden miniklerimiz Saat Kulesinden Osman Gazi köprüsüne, Kartepe Kayak Merkezinden pişmaniyenin yapımına kadar birçok çalışmayı görmüş oldular.

Devamını oku...

NADİDE DÜŞÜNCELER

Nadide Düşünme Becerileri etkinliğini çok seven Çalışkan Karıncalar, öğretmenlerinin yağmurla ilgili sorduğu sorulara ilginç ve güzel cevaplar verdiler. Çocuklarımıza açık uçlu sorular sorarak onlara düşünebilmeyi, bireysel cevaplar verebilmeyi ve hayal güçlerini geliştirmeyi hedeflediğimiz etkinliğimizde emeği geçen sınıfımıza teşekkür ediyoruz..

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler