Nadide Kartepe Kreş

SİMETRİYİ ÖĞRENİYORUZ

Gökkuşağı Sınıfı öğrencileri bugün simetrinin ne demek olduğunu öğretmenleri ile sohbet ederek öğrendiler. Daha sonra simetrinin nasıl yapılacağını öğrenen miniklerimiz kendi fotoğrafları üzerinde çalışma yapmaya başladılar. Dikkatli bir şekilde resimlerini tamamlayan öğrencilerimiz simetri konusunu pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

KUMBARALARIMIZ İLE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE DESTEK VERDİK

Nadide Kartepe Kreş ailesi olarak, anlamı ve bir o kadar özel bir sosyal sorumluluk projesinde aktif olmak bizleri çok mutlu etti. Özel Çocuk Eğitim Sağlığı, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunmakta olan yataklı servis tünelinde görsel ve fiziksel değişiklik yapmayı, çocuk servisinde kütüphane kurmayı planladıkları sosyal sorumluluk projesi için okulumuzun tüm öğrencileri son derece duyarlı davrandılar. Proje kapsamında öncesinde evlerine gönderdiğimiz kumbaraların harçlıklarından arttırdıkları minik paralarını biriktirerek okulumuzda kurulan kitap standını ziyaret ettiler. Beğendikleri kitapları alırken hem sevindiler hem sevindirdiler. Bir projeye vesile olmanın mutluluğunu hissederek yaşadılar.

Devamını oku...

ÖĞRENCİLERİMİZİN KANDİL COŞKUSU

Değer Eğitimi olarak okulumuzda minik öğrencilerimizle kandil heyecanını yaşadık. Öğrencilerimize Peygamber Efendimizin göğe yükselme hadisesini anlatarak, Miraç’ın ilahi emirlere teslim olmanın yüce mertebelere erişmenin yolu olduğunu anlatmak istedik. Bu günün önemine özel iyiliğin kardeşliğin sevincini yaşayarak öğrencilerimize Kandil simitlerini ikram ettik. Nadide ailesi olarak Öğrencilerimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandilini kutlar, hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Devamını oku...

GÖKYÜZÜNÜ İNCELİYORUZ

Gökkuşağı Sınıfı öğrencileri bugün Teleskop nedir? Nerede kullanılır? Sorularının cevaplarını öğretmenleri ile sohbet ederek öğrendikten sonra evden getirdikleri matlarını alarak okulumuzun bahçesine çıktılar. Gözlüklerini takıp matlarına uzanarak gökyüzünü incelediler. Öğrenmeye meraklı miniklerimiz öğretmenlerinin hazırlamış olduğu teleskop ile gökyüzüne bakmayı da unutmadılar.

Devamını oku...

İLKBAHARDA EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ

İlkbahar mevsiminin gelmesiyle Uçan Balonlar Sınıfı eğlence dolu etkinliklerini okullarının bahçesine çıkarak uygulamaya başladılar. Yepyeni rakam öğrenmenin heyecanını birde parkta hissettiler. “5” rakamı ile birçok eğlenceli etkinliği bir arada uygulamış oldular. Önce 5 rakamı ile öğretmenleri tarafından tanıştılar ardından yemyeşil çimler üzerine uzanarak rakam boyama çalışması yaptılar. Son olarak hareketli oyun oynayarak, öğretmenlerinin parkın çeşitli köşelerine sakladığı kayıp 5 rakamlarını buldular. Minikler Etkinliklerini eğlenceli bir şekilde gerçekleştirmiş oldular.

Devamını oku...

AYNADAKİ BEN

Anasını öğrencilerimiz dergi konularında farklılıklarımız ve fiziksel özelliklerimiz konularını öğrendikten sonra kendileri için özenle hazırlanan, ayna köşesinde kendi resimlerini yaptılar. Resimlerini çok dikkatlice ve titizlikle bitiren öğrencilerimiz en ince ayrıntılarıyla resimlerini kendilerine benzetmeyi başardılar. Becerikli ve dikkatli Minik Ressamlarımızı tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

ÇİLEKLİ ŞENLİĞİMİZ

Nadide Kartepe kreş öğrencileri bugün okula gelirken, okulumuz bahçesinde gerçekleşecek olan festival için evlerinden çilek getirmeyi unutmadılar. Daha sonra büyük bir heyecan ve merakla festival zamanını beklemeye başladılar. Hazırlıkların tamamlanması ile birlikte festivalleri için bahçeye inen öğrencilerimiz ilk olarak çilekli pastaları ve çilek sunumlarını ile fotoğraf çektirip daha sonra çileklerini afiyetle yediler. Doyasıya çileğin tadını çıkartan öğrencilerimiz eğlenceli bir etkinliği daha geride bırakmış oldular.

Devamını oku...

AZİMLİ ÇOCUKLARIMIZIN MUTLU GÜNLERİ

Gökkuşağı Sınıfı öğrencilerinden Muhammed Erdem Topal ve Çalışkan Karıncalar Sınıfı öğrencilerinden Alper Tuna Şen Yürek çok çalışmalarının sonucu olarak Kuran-ı Kerim’e geçtiler. Bu büyük sevinci arkadaşları, öğretmenleri ve ailesiyle paylaşan öğrencilerimiz ilahiler ve dualar eşliğinde pastalarını kestiler. Heyecanla hediyelerini alan öğrencilerimiz hediye vermenin de mutluluğunu içlerinde hissettiler. Nadide kurumu olarak öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının hayatları boyunca devam etmesini diliyoruz.

Devamını oku...

OYUN ARKADAŞIM

Çalışkan Karıncalar Sınıfı geri dönüşüm konularını pekiştirmek için evde aileleriyle birlikte geri dönüşüm malzemelerini kullanarak oyun arkadaşı yaptılar. Anasınıfımız birbirinden güzel oyuncakları pet şişeleri, çorapları, boncukları, deterjan kutularını ve daha birçok malzemeyi kullanarak oluşturdular. Aileleriyle kaliteli ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı da yaşayan öğrencilerimizin oyuncakları görülmeye değerdi. Bu güzel çalışmaları için öğrencilerimize ve destek veren velilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler