Nadide Kartepe Kreş

HOŞ GELDİN KARE

Uçan Balonlar Sınıfı bugün yepyeni bir şekil öğrenmenin tadını çıkarttılar. Önce sınıflarına gelen kare kuklası ile tanışıp daha sonra sınıflarındaki kare şekline sahip olan nesneleri saydılar. Minikler becerikli elleri ile yeni tanıştığımız şeklimizin kuklasını yapıp kaç kenarı olduğunu saydılar. Evet! Bu yeni öğrendiğimiz 4 rakamıydı, kuklalarını konuşturan minikler keyifli dakikalar geçirdiler. Sıra gelmişti bu sevimli karelerin etrafını renkli ponponlarla süslemeye, minikler büyük bir titizlikte ponponlarını karelerin etrafına dizip, etkinliklerine eğlenceli bir şekilde son verdiler.

Devamını oku...

KÜÇÜK FIRINCILARDAN SICAK EKMEKLER

Anasınıfı öğrencilerimiz bugün hepsi birer fırıncı olup kendi ekmeklerini yaptılar. Önce hamurun nasıl mayalandığını öğrendiler sonra da hamurlarını yoğurup şekil verdiler. Öğretmenlerinin hazırlamış olduğu taş fırınında pişirme oyunu oynayıp ekmeklerini hazırladılar. Ekmekleri piştikten sonra ailelerine götürmek için özenle paket yaptılar.

Değerli velilerimiz bugün ekmekler küçük fırıncılardan…

Devamını oku...

DUYGU SANDALYESİ DRAMAMIZ

Gökkuşağı Sınıfı bugün Duygu Sandalyesi Dramasını gerçekleştirdi. Önce 'duygularımız nelerdir, hangi durumlarda nasıl tepki veririz?' sorularının cevaplarını öğretmenleriyle sohbet ederek öğrendiler. Miniklerimiz heyecanla drama için hazırlanan köşede kendilerine sorulan sorulara, duygu sandalyesine oturarak cevap verdiler. Dramalarını eğlenceli bir şekilde tamamlayan miniklerimiz, duygularını pekiştirmiş oldular.

Devamını oku...

HACİVAT KARAGÖZ OKULUMUZDA

Kartepe Kreş öğrencileri bugün okuluna daha heyecanlı ve mutlu geldiler. Çünkü okulumuza Karagöz ve Hacivat kukla tiyatrosu geldi. Öncelikle öğrencilerimiz ile tanışan kuklalar kukla gösterilerinde bizlere güzel mesajlar verdiler. Vatan, millet ve bayrak sevgisinden, okul kurallarından, sağlıklı beslenmeden ve daha sayamadığımız birçok konudan bahsettiler. Son olarak şarkılar ve eğlenceli oyunlar ile etkinliğimizi tamamladılar.

Devamını oku...

BOL VİTAMİNLİ ŞENLİĞİMİZ

Gökkuşağı Sınıfı ikinci dönemin ilk mutfak etkinliğini gerçekleştirdi. Limonun faydalarını öğretmenleriyle sohbet ederek öğrenen miniklerimiz evden getirdikleri limon ve narenciye sıkacaklarıyla kendileri için hazırlanan köşelerinde limonlarını sıkıp afiyetle içtiler. Miniklerimiz eğlenceli ve eğitici bir etkinliği daha geride bırakırken sağlıklı içecekleri tercih edeceklerine dair öğretmenlerine söz verdiler.

Devamını oku...

MİNİKLER KAR ŞENLİĞİNDE

Uçan Balonlar Sınıfı bugün okula gelirken çok heyecanlılardı çünkü “Kar Şenliği” etkinlikleri vardı. Minikler sınıflarına girdiklerinde her yer karlarla kaplıydı aynı zamanda soğuk iklimde yaşayan hayvan dostlarımız da etkinliklerine misafir olmuşlardı. Miniklerimiz kışlıklarını giymeyi unutmayıp podyumda hem yürüdüler, hem de kayak yapmanın tadını çıkarttılar. Müzik eşliğinde karlarla oynayarak eğlenceli vakit geçiren miniklerimiz, kış mevsiminin özelliklerini ve nasıl kıyafetler giymemiz gerektiğini tekrar ederek eğlenceli bir şekilde etkinliklerini tamamlamış oldular.

Devamını oku...

NADİDE SUNUCULAR

Çalışkan Karıncalar Sınıfı bugün kendi fikirleriyle geliştirdikleri reklam sunumlarını hazırlamış oldukları televizyonda mikrofon ile sundular. Özgüven gelişimlerini de destekleyen etkinliğimiz çocuklarımızın çok hoşuna gitti. Daha sonra kendi reklam sunumlarının resmini yapan ve sanat etkinliği çalışmasında kendi televizyonlarını da yapan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

İLK KARNEM

Nadide Kartepe kreş öğrencileri bugün okullarına büyük bir heyecanla geldiler. Bir dönemi geride bırakan öğrencilerimiz, öğretmenleriyle sohbet edip, karnelerini aldılar ve bu mutlu günlerini hazırlanmış olan köşelerinde fotoğraf çekilerek kutladılar.

2017-2018 Eğitim - Öğretim yılının ilk yarısını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

Devamını oku...

MİNİKLERİN AĞAÇKAKAN FAALİYETİ

Uçan Balonlar Sınıfı bugün ağaçkakanlar hakkında birçok ilginç bilgiye sahip oldular. Konumuzu pekiştirmek ve daha eğlenceli hale getirmek amacıyla ağaçkakan faaliyeti yaptılar. Kuşlarını titizlikle boyayıp ağaç ve bulutlarını yapıştırdıktan sonra öğretmenlerinin desteğiyle sanat etkinliği saatini eğlenceli bir şekilde tamamlamış oldular. Günlerine ağaçkakan şarkıları,  bilmeceleri ve oyunları ile devam ettiler.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler