Minikler Akademisi (Derince)

RENKLİ BALONLAR KUTLAMALARA DOYMUYOR

   Minikler Akademisi’nde değer eğitimi kutlamalarımıza hız kesmeden başarılarımıza başarı katarak devam ediyoruz. Renkli Balonlar sınıfından Eren ÖLMEZ ve Kerem Efe Doğan gayretli çalışmalarının sonucunda Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e geçmeyi başardılar. Bu azim ve gayretlerine karşılık güzel bir kutlamayı hak ettiler. Madalyonlarını alan öğrencilerimiz oldukça sevinçli ve heyecanlıydı. Öğrencilerimizin aileleri de güzel sürprizlerle bu mutlu ve heyecanlı günümüze ortak olarak sevinçlerini bizlerle paylaştılar.

Değerli öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik eder ve Kur’an ışığında bir ömür dileriz.

Devamını oku...

MİNİKLER AKADEMİSİNDE DEĞER EĞİTİMİ BAŞARILARI

Renkli Balonlar sınıfı öğrencilerinden Bilgehan YEKTAŞ, İnci Taneleri sınıfından Meyra KIRDAR değer eğitimi dersinde üstün başarı göstererek hem ailelerini hem de öğretmenlerini gururlandırdılar ve güzel bir kutlamayı hak ettiler. Biz de öğrencilerimizi bu mutlu gününde yalnız bırakmadık ve hazırlıklar için kolları sıvadık. Değerli öğretmenlerimizle sınıfımızı süsleyerek sürpriz bir tören hazırladık. Renkli Balonlar sınıfı da kutlama için oldukça heyecanlıydı. Hadis ve ilahiler eşliğinde güzel bir program gerçekleşti. Nadide öğrencilerimizi tebrik ediyor Kur’ân ışığında bir ömür diliyoruz.

Devamını oku...

PARLAYAN RENKLER SINIFINDA KURAN TÖRENİ HEYECANI

Parlayan renkler sınıfı bugün büyük bir heyecanla bekledikleri kuran törenini daha geride bıraktı. Öğrencilerimizden Kerem Soyanıt Kur’an-ı Kerim’e geçerek ailesini gururlandırdı. Yakın akrabalarında katıldığı programımız öğrencilerimiz ve aileleri için unutulmaz bir gün oldu. İlahilerin ve hadislerin söylenmesinin ardından pasta kesildi ve madalyon takıldı. Öğrencimizin gözlerindeki heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Tüm öğrencilerimiz için duamız geçirdikleri her günün Allah’ın ve Resulunun yolunda, Kur’an-ı Kerim’in ışığında olmasıdır.

Devamını oku...

HAYALLERİM SIRTIMDA

Öğretmenim Sordu,

Hayallerin var mı?

Hep birlikte,

Olmaz mı?

Çiçekler,böcekler,dondurmalar ,parklar rengarenk dünyamda kocaman kocaman hayallerim var benim.

Peki dedi öğretmenim,

Bu hayallerini çizer misin ?

Tabiii….

Ve başladık tek renk ,tek kağıt ve hayallerimin dünyasına tek çabam düşüncelerimi kağıda dökebilmekti. Kendimi ifade etmek için bu sefer ne bedenim ,ne mimiklerim nede ağzım vardı. Bu sefer benim ifade yolum kalemim ve kağıdım oldu. Ardından hayallerimizi çizdiğimiz kağıtların elimizden kayıp gittiğini düşündük.Ne üzücü! Ardından bir melodi.Sese doğru geldik ve kağıtlarımız yerlerdeydi. Müziğe ayak uydurarak hareket ettik .Hayallerimiz için çok çalışmamız, sabretmemiz gerektiğini düşündük.Müzik kapandı ve hüznü eğlence araladı.

Devamını oku...

KUTSAL YOLCULUK MİRAÇ KANDİLİ

Bugün okulumuzda kulun Rabbine yakın olduğu önemli günlerden birisi olan Miraç Kandilini kutladık. Önce Değer Eğitimi dersimizde Peygamberimizin kutsal yolculuğu olan Miraç kandilinin öneminden bahsettik. Daha sonra ise bol bol dua ederek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle karşılıklı kandilleştik. Bu güzel günümüzü kandil kartlarımızı alarak ve kandil simitlerimizi yiyerek sonlandırdık.

Nadide Minikler Akademisi ailesi olarak tüm İslam aleminin kandilini kutluyoruz.

Devamını oku...

MİNİKLERİMİZ ÇİLEK FESTİVALİNDE

Bugün Derince Minikler Akademisi ‘nin nadide öğrencileri bahçelerin de çilek festivalinde bir araya geldiler. Bütün çocuklarımız sınıflarında festival için çeşitli hazırlıklar yaptılar. Anasınıfı öğrencilerimiz çilek reçellerini, hazırlık sınıfı öğrencilerimiz milkshakelerini ve kreş öğrencilerimiz tırtıl çileklerini hazırlayarak öğretmenlerimizin hazırlamış oldukları festival alanında bir araya geldiler. Festival alanında müzikli oyunlar eşliğinde keyif dolu bir günü geride bıraktılar.

Devamını oku...

SEVGİ İLE YEŞEREN ÇİÇEKLERİMİZ

Havaların iyice ısınmasıyla birlikte bahçe etkinliklerini çoğaltan öğrencilerimiz kendilerine çiçek ektiler. Topraklarını, saksılarına dolduran öğrencilerimiz besmele çekip, tohumlarını serperek çiçeklerine can sularını döktüler. Eğlenceli bir şekilde çiçek ekimlerini tamamlayan çocuklarımız, başarmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadılar. Hepsi nadide bir çiçek olan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Şimdi çiçeklerimizi sevgiyle büyütme zamanı. 

Havaların iyice ısınmasıyla birlikte bahçe etkinliklerini çoğaltan öğrencilerimiz kendilerine çiçek ektiler. Topraklarını, saksılarına dolduran öğrencilerimiz besmele çekip, tohumlarını serperek çiçeklerine can sularını döktüler. Eğlenceli bir şekilde çiçek ekimlerini tamamlayan çocuklarımız, başarmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadılar. Hepsi nadide bir çiçek olan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Şimdi çiçeklerimizi sevgiyle büyütme zamanı.

Devamını oku...

MİNİK İZCİLERİMİZ

Yollar uzun dikenli taşlı olsa da

Bastığın yer üzüntülerle dolsa da

Sel , çığ ,ateş önünde olsa da

İzci gülerek yürür

Minikler Akademisi öğrencileri güzel havaların gelmesi ile birlikte doğa ile iç içe yaşamaya başladılar. Miniklerimiz için ‘Orman ‘teması ile hazırlanan bahçede izci kampı yapıldı. Ateş başında şarkı söyleyen miniklerimiz çadırlarında dinlendiler. Gölet başında suyun akışını izlediler. Doğada yaşayan hayvanları incelediler. Doğada yaşama hakkında pratik yaptıktan sonra lezzetli sandviçlerini yiyerek karınlarını doyurdular. Nadide miniklerimiz teknoloji çağında doğayı keşfetmenin huzurunu yaşarken mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Devamını oku...

SPOR YAPIYORUM SAĞLIK BULUYORUM

Bu ay karakter eğitimi kapsamında ‘ Özgüven ‘ konusu ile ilgili kreş grubu olarak ‘ Spor yapıyorum, Sağlık buluyorum etkinliğini gerçekleştirdik. Etkinlik çerçevesinde her öğrencimiz tek tek sabahları arkadaşlarının karşısına geçerek evden getirdikleri materyallerle arkadaşlarına spor yaptırdılar. Çocukların sosyalleşmesi ve özgüvenlerinin gelişmesini sağlamaya yönelik olan bu etkinlikle öğrencilerimiz görevlerini başarı ile tamamladılar.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler