Minikler Akademisi (Derince)

SINIF KARDEŞİMİ SEVİYORUM

Parlayan Renkler ve Renkli Balonlar sınıf öğrencilerimiz, bu ayki karakter eğitimi konularımızdan Sevgi –Saygı başlığı  altında kardeş sınıf etkinliğini, sabırla ve heyecanla tamamladılar. Etkinlik öncesinde sınıf öğretmenleri rehberliğinde sınıf kardeşimiz belirlendi, etkinliğin içeriği öğrencilerimize anlatıldı. Cepli güvercinlerimiz ve sevgi–saygı ağacımız etkinlik öncesi farkındalık olarak hazırlandı. Ertesi gün öğrencilerimiz bir hafta boyunca sınıf kardeşlerine evde hazırladıkları sürpriz hediyelerini getirerek, sınıf kardeşine belli etmeden büyük zarfların içlerine heyecanla bıraktılar. Etkinliğin son günü sevgi saygı ağacımızın altında güvercinlerimizle birlikte her bir öğrencimiz o sır gibi sakladığı sınıf kardeşini yanına çağırarak zarflarını teslim ettiler. Tüm çocuklar o gün eve gitmek ve zarflarını bir an önce açmak için sabrettiler.

Etkinlik sonunda hediyeler için öğrencilerimiz birbirlerine sarılarak teşekkür ettiler..

Devamını oku...

RÜZGARIN ŞEKLİ VAR MIDIR?

Anasınıfı öğrencilerimiz "Nadide Düşünme Becerileri’’ saatinde rüzgarla ilgili sorulan sorulara ilginç cevaplar verdiler. "Rüzgar" adı altında çocuklarımızla beyin fırtınası yapıldı. Tüm öğrencilerimiz düşünerek sorulan soruları cevapladılar. Cevaplanan sorular panomuzda paylaşıldı. Cevaplar velilerimiz tarafından tebessümle okundu.

Devamını oku...

UZAY GEZİNTİSİ

Bugün anasınıfı öğrencilerimiz gezegenler hakkında görsel ve işitsel olarak bilgiler öğrendiler. Öğrenilen bilgiler eşliğinde Uzayda Gezinti adlı hayal gücü dramamızı çomak kuklalarla canlandırdılar. Çomak kuklaları oynatarak her bir öğrencimiz uzay gezintisini hayallerinde olduğu gibi düşleyerek anlattılar ve oldukça zevk aldılar.

                                                                                                                                                   

Devamını oku...

OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL

Güneş gibi ol şefkatte, merhamette

Gece gibi ol ayıpları örtmekte.

Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte.

Ölü gibi ol öfkede, asabiyette. Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette.

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol..

Nadide Minikler Akademisi olarak Hz. Mevlana‘yı anma haftasında okulumuzda çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Öğrencilerimize Hz. Mevlana‘yı anlattık. Onun dünya görüşü ve yedi öğüdünü öğrendik. Öğrendiklerimizin daha kalıcı olabilmesi için Hz. Mevlana‘yı anlatan dramamızı gerçekleştirdik. Dramamızla hem eğlendik hem de çok şey öğrendik. Dramamızın sonunda ise öğrencilerimize hazırladığımız semazen kitap ayraçlarımızı hediye edip etkinliğimizi eğlenceli bir şekilde tamamlamış olduk.

Devamını oku...

DERİNCE MİNİKLER AKADEMİSİ KOCAELİ MÜZESİ

Özel Nadide Derince Minikler Akademisi Anaokulumuzda öğrencilerimiz, bir hafta boyunca Kocaeli’nin tarihi yerleri, meşhur yiyecekleri ve birçok güzelliklerini öğrendiler. Öğrencilerimiz ile hazırladığımız minyatür maketlerimizle müzemizin oluşturulmasına destek oldular. Daha sonra müze kartlarını alarak Kocaeli müzemizi ziyarette bulundular.

Müze açılışımıza katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Nadide Eğitim Kurumları Kurucu Temsilcisi Süleyman Mavuş ve Nadide Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ramazan Mavuş’a, etkinlikte emeği geçen Derince Minikler Akademisi’nin nadide öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Devamını oku...

PARLAYAN RENKLER SINIFINDA KUR’AN TÖRENİ HEYECANI

            Parlayan Renkler sınıfından Burak Akkuş ve Toprak Sadi Altıntaş Kur’an-ı Kerim’e geçerek küçük yaşlarında büyük bir başarıya imza attılar. Heyecanları ve sevinçleri gözlerinden okunan iki öğrencimiz de Kur’an töreni yapılacak günü sabırsızlıkla beklediler. Ailelerin de gurur ve mutluluk duyarak katıldıkları törende çocuklarımız ilahi söylediler ve ezberledikleri hadisleri okudular. Ardından pasta kesimi yapıldı. Kur’an-ı Kerim’e geçerek madalyona sahip olan öğrencilerimiz ve değerli aileleri için unutulmaz bir gün oldu. Arkadaşları için büyük bir özenle aldıkları hediyeleri arkadaşlarına verirken de çok mutluydu Burak Akkuş ve Toprak Sadi Altıntaş..

Bu nurlu yolda desteklerini evlatlarından hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli ailelerimiz için en büyük duamız evlatlarının Allah ve Resulü'nün yolundan hiç ayrılmamasıdır. Rabbim iki evladımıza da güzel ailelerini gururlandırdıkları daha nice güzel günler nasip etsin..

Devamını oku...

NADİDE OKULLLARINDA KUR’AN TÖRENİ HEYECANI

          Minik Yıldızlar sınıfından Nil Zülal Kardil’in Kur’an-ı Kerim okumaya başlamasıyla sınıfta ilk defa Kur’an töreni heyecanı yaşandı. Daha önce hiç Kur’an törenine katılmamış Minik Yıldızlar sınıfı bu günü büyük bir merak ve heyecanla bekledi. Sınıf süslendi ve Kur’an töreni günü geldi. Beyaz kıyafetleri içinde melek gibi görünen Minik Yıldızlarımız ilahiler söylediler, hadislerini okudular. Kur’an- Kerim’e geçerek ailesini ve bizleri gururlandıran Nil Zülal kızımızın mutluluğuna diyecek yoktu. Ailesinin de katıldığı törende pasta kesiminden sonra Nil Zülal’imiz madalyonuna sahip oldu ve tacını taktı. Arkadaşları için aldığı hediyelerle onları çok mutlu eden Nil Zülal için bugün unutulmaz bir anı oldu. Güzel kızımıza bu başarısında destek olan ailemize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

          Minik öğrencimizin hayat boyu yürüyeceği yolun Kur’an-ı Kerim ışığında aydınlanması duası ile..

Devamını oku...

BİZ SENİ GÖRMEDEN SEVDİK EY NEBİ

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri sebebiyle tüm Müslüman aleminde kutlanan Mevlid Kandili ve etkinliklerine Nadide Eğitim Kurumları olarak okulumuzda da yer verdik. En güzel kıyafetlerini giyip gelen öğrencilerimizin heyecanı En Sevgili içindi.. Yardımcı ablalarımızın tiyatro gösterisini büyük bir ilgiyle izleyen öğrencilerimizin mutluluğu pasta kesimiyle daha da arttı. Salavat zincirini tamamlayan öğrencilerimiz madalyon ve taca sahip oldu. Minik yüreklerin en sevilen için attığı törenimiz, çocuklarımızın hep birlikte ilahiler söylemesi ve çekilen salavatlara eşlik etmesi ile sona erdi.

Peygamberimizin sevgisini kalplerinde hisseden sevgili öğrencilerimizin hayat boyu Allah‘ın ve Peygamberinin yolundan ayrılmaması duası ile..

Devamını oku...

YANARDAĞ DENEYİMİZ

Okulumuzun Anasınıfı Hazırlık grupları İnci Taneleri ve Minik Yıldızlar sınıfları etkinliklerine hız kesmeden devam ediyorlar. Deney saatlerinde kollarını sıvayan öğrencilerimiz, yanardağ deneyi yapmak için masa başına geçtiler. Öncesinde öğretmenlerinden "Yanardağ nedir? Nasıl patlar? Adını neyden almıştırlar? Nerelerdedirler?" gibi soruların cevaplarını alan öğrencilerimiz, daha sonra ise deneylerini yaparak konuyu pekiştirmiş oldular. 

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler