Minikler Akademisi (Derince)

NADİDE FIRINCILAR İŞ BAŞINDA

Okulumuzun becerikli elleri bugün mutfaktaydılar. Öğrencilerimiz ekmek nasıl yapılır ve nasıl pişirilir yaşayarak ve uygulayarak öğrendiler. Gerekli temizlik önlemlerini aldıktan sonra öğretmenlerinin anlattıklarını dinleyerek ekmek yapmaya başladılar. Malzemeler derin bir kaba alınarak yoğuruldu. Yoğurulan hamurdan parçalar öğrencilerimize dağıtıldı. Onlardan hamurlarına ekmek şeklini vermeleri istendi. Minik elleri ile ustaca hamurlara şekil verdiler. Ardından ekmekler tepsilere konuldu ve fırına verildi. Eski meslek kültürümüzün parçası olan taş fırın ve fırıncılık mesleği çocuklarımıza anlatıldı. Pişirilen ekmekleri evlerine getirecekleri saati sabırsızlıkla beklediler.

Devamını oku...

MİNİK ELLER EBRU SANATIYLA BULUŞUYOR

Okulumuzun Kreş grubu öğrencileri bugün Ebru dersine güzel bir başlangıç yaptı. Önce malzemeleri tanıyarak başlayan yetenekli çocuklarımız heyecanla Ebru sanatı yapmaya başladılar. Renklerin su üzerindeki dansı çocuklarımızın yetenekleri ile birleşince ortaya güzel görüntüler çıktı.

Devamını oku...

HACİVAT VE KARAGÖZ İLE ÇOK EĞLENDİK

Minikler Akademisi’nin öğrencileri Karagöz ve Hacivat bugün okullarına geleceği için büyük bir merak içerisindeydiler. Ayrı bir heyecanla okullarına gelen çocuklarımıza tiyatrocu Nihat Bey öncelikle Karagöz ve Hacivat hakkında bilgiler verdi. Ardından tiyatromuza geçildi Hacivat ve Karagöz ‘ün tiyatro esnasında neler söylediklerini can kulağıyla dinleyen miniklerimiz hem eğlendiler, hem de öğrendiler. Böylelikle güzel bir günü daha Hacivat ve Karagöz ile tamamlamış oldular.

Devamını oku...

LİMONATA YAPIYORUZ

Hazırlık grubu öğrencilerimiz limonun faydalarını öğrendikten sonra, C vitamini almak için limonata yapmaya karar verdiler. Hazırlıklarını tamamlayan öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte özenle limonlarını sıktılar. Hem faydalı hem lezzetli olan limonatalarını içen çocuklarımız eğlenceli anlar yaşadılar.

Devamını oku...

KISA BİR MOLA

Minikler Akademisi'nde bugün karne heyecanı vardı. Yoğun ve eğlenceli geçen bir eğitim öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan çocuklarımız, bugün okula başka bir mutlulukla geldiler. Sınıf arkadaşları ve öğretmenleri ile resimler çekildiler. Karne alacakları zamanı sabırsızlıkla beklediler. Dramadan İngilizceye, jimnastikten ebru sanatına, satrançtan sanat etkinliklerine kadar birçok dersle dolu dolu geçen bir dönemin sonunda biz de öğrencilerimize kısa bir molayı fazlasıyla hakkettiniz diyor, iyi tatiller diliyoruz. 

Devamını oku...

MESLEKLERİ ÖĞRENİYORUZ

Okulumuzun Anasınıfı Hazırlık grupları bu hafta etkinliklerinde meslekleri tanıdılar. Her gün bir mesleği öğrenen öğrencilerimiz bunlarla ilgili sanat etkinlikleri yaparak ve şarkılar öğrenerek pekiştirmiş oldular. Son olarak sınıflarında farklı meslek gruplarından olan velilerimizi misafir ederek onlara sorular sorarak yakından tanıma fırsatı buldular. Hazırlık gruplarımız başarılı bir etkinliği daha geride bırakmış oldular.

Bu etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan velilerimize teşekkür ederiz.

Devamını oku...

MİNİK KİL SANATÇILARIMIZ

Minikler Akademisi Anasınıfı öğrencilerimiz bu hafta  kil  sanatı hakkında videolar ve görseller yardımıyla bilgiler edindiler. Ardından velilerimizden istediğimiz killer ile öğrencilerimiz sanat çalışması dersinde kendilerine özgün kil figürleri yaptılar. Tasarımlarını  renklendirmek için parmak boyalarını kullandılar. Etkinlikte sanatın önemi ve emeğe saygı hakkında sohbet edildi.

Öğrencilerimiz eğlenerek etkinliği tamamlarken yaptıkları tasarımları eve götürecekleri vakti sabırsızlıkla beklediler.

Devamını oku...

TARİHİM OSMANLI

Derince Minikler Akademisi kreşimizde her gününde ayrı bir etkinlik yaptığımız Osmanlı Haftamızı dolu dolu kutladık. Anasınıflarımız kil hamurundan etkinliklerini yaptılar. Hazırlık sınıflarımız Çini boyaması yaptılar her gün farklı bir etkinlikle  Osmanlı sanatlarını ve Osmanlı'yı yaşayarak öğrendik. Sınıflarımızda Osmanlı hakkında sohbetler ettik. En son olarak Osmanlı'yı anlatan tiyatromuzu izleyip Osmanlı şerbetimizi içtik ve bu haftamızı tamamlamış olduk.

Devamını oku...

NADİDE KAŞİGARLAR ÇİNİ ÜRETİYORLAR

Derince Minikler Akademisi Kreş Minik Yıldızlar Sınıfı ve İnci Taneleri sınıfı öğrencileri ’’Osmanlı Haftası’’ kapsamında  tarihin tozlu raflarına ışık tutarak geçmişimizi, ecdadımızı tanıdılar ve hatırladılar. Kültürel özelliklerimizden "çini boyama" örneklerini ve inceliklerini öğrendikten sonra çini boyama için kolları sıvadılar.

Eğlenceli etkinliğimizi tüm dikkatimizi vererek en güzel şekilde tamamladılar.

Devamını oku...

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler