Tarihçemiz

Tarihçemiz

WEB EgitimKurumlari webEğitim Kurumlarımız 1994 yılında kurulmuş olan Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı kuruluşlarıdır.

MİKAV (Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı) 2006 yılında hizmetlerini Kocaeli ilinde devam ettirme kararı alarak merkezini; Kocaeli - Başiskele ilçesine taşıdı.

2007 yılında tamamlanan vakıf merkezi binasında NADİDE markası ile bir kreş açılarak okul öncesi eğitim hizmetlerine başlandı.

Kısa süre içerisinde 2010 yılına kadar okulöncesi eğitim hizmetlerini 3 farklı merkeze yayan vakfımız, vakıf merkezi yanında bir kompleks olarak inşa edilen ilköğretim okulu binasında da 2010 yılı itibari ile Özel Nadide İlköğretim Okulu’nu Kocaeli’nin hizmetine sundu.

Yine aynı yıllarda Başiskele ilçesi merkezinde MİKAV Kültür ve Eğitim Merkezi ile de yaygın eğitim hizmetleri kapsamında yöre halkına hizmet verilmeye başlanmıştır. Aynı merkezimizde ilköğretime yönelik takviye kursları da verilmektedir.

 

KURUMUMUZDA OKUL ÖNCESİ

 

Eğitim bilimleri araştırmalarının ortaya koyduğu sonuçlara göre; çocuklarımız ilkokula başladığında zihinsel ve ahlaki gelişimlerinin yaklaşık %70’ini tamamlamış olmaktadır. İnancımıza göre ise; çocuk eğitimi, çok daha önceden başlar.

MİKAV erken yaşta alınan eğitimin önemine olan inancıyla 2012 yılı itibari ile 4 Kreş ve Gündüz Bakımevi ve bir Anasınıfı ile (İzmit Nadide Kreş, Kartepe Nadide Kreş, Başiskele Anasınıfı, Gölcük Nadide Kreş, Derince Minikler Akademisi) okul öncesi eğitim alanında 5 kurum ile hizmet vermektedir.

Hâlihazırda Gölcük, Başiskele, Kartepe, Derince ve İzmit’te hizmet veren vakfımızın hedefinde Kocaeli’nin 12 ilçesinin tamamında hizmet vermek vardır.

Okul öncesinden itibaren uygulanan "değerler eğitimi" ile çocuklarımızın ruhsal ve ahlaki gelişimlerine olumlu katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte resmi müfredatın yanısıra sanatsal ve sosyal etkinlikler ile de çocuklarımızın kişisel gelişimleri desteklenmektedir.

 

 

 

KURUMUMUZDA İLKÖĞRETİM

Eğitim-öğretimin her basamağının çocuklarımızın yetişmesindeki önemine inanan vakfımız, kreş ve okul öncesi eğitim ile başladığı eğitim-öğretim çalışmalarını bir adım daha öteye götürerek "Özel İlköğretim Okulu" alanında da faaliyet göstermeye başlamıştır.

2010 yılının Eylül ayında 210 öğrenci ile hizmet vermeye başlayan Özel Nadide İlköğretim Okulu; yoğun akademik çalışmalarının yanı sıra nitelikli spor eğitimi ve ahlaki değerler eğitimi programlarıyla çocuklarımızın, bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimini bir bütün olarak ele alan bir anlayışla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Anasınıfı ve ilköğretim 1-8. sınıflarda eğitim vermekte olan okulumuz; futbol, basketbol, badminton, atletizm, yüzme ve judo gibi bedeni geliştiren kulüplerin yanı sıra satranç, ebru, drama ve değerler eğitimi etkinlikleriyle de öğrencilerimizin sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

 

NADIDE ARMA 3D mnkNadideKreş Logo kücükminiklerakademisiLogo web

 

Vakfımız; vakıf ruhuna sahip destekçilerinden güç alarak, onların duası ve Allah’ın yardımıyla bu güne kadar genç nesillerimizin zihnen, ahlaken ve bedenen en mükemmel şekilde yetiştirilmeleri amacıyla eğitim sahası başta olmak üzere; sosyal yardımlaşma ve kültürel faaliyetler  alanında hizmetlerini sürdürmektedir...

 

SFbBox by enter-logic-seo.gr

Yaklaşan Etkinlikler